ENGLESKA LUDNICA: Preokret Kardifa, Hadersfild bacio tri boda, pobeda Njukasla, Lesterova nula, minimalac Totenhema
Pogodak Sola Bambe, Foto: Reuter/Toby Melville

PREMIJER LIGA, 12. KOLO

Više od sat vremena su imali igrača više

Objavljeno: 22:00h

Dvananesto kolo Premijer lige počelo je ludim mečom.

Kardif je na domaćem terenu pobedio Brajton sa 2:1. Mogla je utakmica da ode u drugom smeru da fudbaler gostujućeg tima Stivens nije ostavio drugove na cedilu i dobio crveni karton u 34. minutu. Poveo je Brajton golom Danka u 6. minutu, a izjednačio je Paterson u 28. minutu. Pobedu Kardifu doneo je Bamba u 90. minutu.

Hadersfild i Vest Hem su odigrali nerešeno 1:1. Imali su domaći vođstvo od od 6. minuta kada je strelac bio Pričard, ali su prosuli prednost, jer je Anderson izjednačio u 74. minutu i do kraja meča nije bio golova.

Viđena su i dva remija. Lester i Barnli odigrali su bez golova, a u meču Sautemptona i Votforda bilo je 1:1. Strelac za Sautempton bio je Gabijadini u 20. minutu, a izjednačio je Holebas u 82.

Njukasl je bio bolji od Bornmuta sa 2:1. Dvostruki strelac za domaće bio je Rondon, a jedini pogodak za domaće postigao je Lerma.

Totenhem je na gostovanju savladao Kristal Palas sa 1:0, jedini gol na meču postigao je Fojt u 66. minutu.