Klopova mašina redom melje, Hadersfild na putu za Čempionšip, srpski Fulam bez pobede, remi Lestera i Vest Hema!
Fudbaleri Liverpula, Foto: AP/Dave Thompson

PREMIJER LIGA, 10. KOLO

Odigrano je 10. kolo Premijer lige

Objavljeno: 22:08h

Srpski Fulam trenera Slaviše Jokanovića i srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića nije uspeo da zabeleži pobedu na domaćem terenu.

Od Fulama je bio bolji Bornmut sa 3:0, a da tragedija po londonski tim bude veća u 73. minutu crveni karton je zaradio Kevin Makdonald. Golove za pobedničku ekipu bili su Vilson u 14. minutu sa penala i u 85. minutu i Dejvid Bruks u 72.

Liverpul ne želi da čelo tabele prepusti nekom drugom pa je osvojio nova tri boda. Žrtva Klopove mašinerije je ovaj put bio Kardif koji su Redsi savladali sa 4:1. Liverpul je poveo golom Mohameda Salaha u 10. minutu. Na 2:0 povisio je Sadio Mane u 66. minutu, a smanjio je Paterson u 77. Svaku nadu Kardifu ugasili su Šaćiri u 84. minutu i ponovo Mane tri minuta kasnije.

Votford je bio bolji od Hadersfilda sa 3:0. Strelci su bili Pereira u 10. minutu, Deulofeu u 19. i Sakses u 80. minutu. Hadersfild je ovim porazom prošao novu stanicu na putu ka nižem rangu engleskog fudbala.

Brajton je golom Glena Marija u 48. minutu slavio protiv Vulverhemptona, a jedinu utakmicu bez golova i pobednika odigrali su Sautempton i Njukasl.

Fudbaleri Vest Hema odigrali su nerešeno protiv Lestera
Fudbaleri Vest Hema odigrali su nerešeno protiv Lestera foto: AP / Adam Levy

Fudbaleri Lestera i Vest Hema odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici desetog kola Premijer lige.

Fabijan Balbuena je doneo prednost Vest Hemu u 30. minutu, ali je samo osam minuta kasnije gostujuća ekipa ostala sa igračem manje na terenu pošto je Mark Nobl zaradio crveni karton.

I pored brojčane prednosti Lester nije uspeo da odnese ceo plen sa današnje utakmice, već samo bod koji je domaćoj ekipi doneo Vilfred Ndidi golom tek u 89. minutu.

Lester je na 12. mestu na tabeli sa 13 bodova, dok je Vest Hem na jednoj poziciji ispod sa osam osvojenih bodova.

Fudbaleri Lestera u narednom kolu gostuju Kardifu, a Vest Hem dočekuje Barnli.

Brajton - Vulverhempton 1:0