VAR ODALJIO HERTU OD VRHA: Bomba Koča za muk u Berlinu! Het-trik Hofmana za drugo mesto na tabeli!
Detalj sa meča, Foto: EPA

8. KOLO BUNDES LIGE

Sjani golovi viđeni na susretu u glavnom gradu Nemačke

Fudbaleri Herte i Majnca odigrali su nerešeno u okviru 8. kola Bundes lige - 1:1 (1:1).

Herta je povela golom Dude, Slovak je u 7. minutu izvanredno iskosa šutirao, lopta se od stativu odbila u gol za slavlje domaćih pristalica.

Pola sata kasnije usledio je odgovor Majnca i najlepši trenutak utakmice. Robin Koh je sa dvadesetak metara poslao projektil koji je završio u rašljama gola, zaista prelepo.

U drugom poluvremenu domaćin je imao veliku inicijativu i gotovo 80 odsto loptu u posedu, ali gola nije bilo. I onda je na scenu stupila VAR tehnologiju.

Mladi Dardaj je oboren u 89. minutu na ivici kaznenog prostora, sudija je pokazao na ‘belu tačku’, ali je na opšte zaprepašćenje navijača u Berlinu posle video asistencije pokazao da je to bio kontrafaul i rezultat je ostao 1:1.

Do kraja meča mreže su mirovale, a ovo je drugi vezani remi obe ekipe u nemačkom prvenstvu. Herta se nalazi na petom mestu, dok je Frajburg na 12.

U drugom meču dana Menhengladbah je sa 4:0 razbio Majnc i na taj način se popeo na drugo mesto tabele.

Het-trik je postigao Jonas Hofman, a još jedan pogodak bio je delo Torgana Azara.

Bundesliga, 8. kolo:

Petak

Ajntraht – Fortuna Diseldorf 7:1 (3:0) (Aler 20, 50, Jović 26, 34, 55, 69, 72 – Lukebakio 53)

Augzburg – RB Lajpcig 0:0

Leverkuzen – Hanover 2:2 (1:1) (L. Bender 34, Belarabi 90+4 – Muslija 25, Felipe 54)

Nirnberg – Hofenhajm 1:3 (1:0) (Berens 18. penal – Nelson 50, 57, Salaj 67)

Štutgart – Dortmund 0:4 (0:3) (Sančo 3, Rojs 23, Alkaser 26, Filip 85)

Volfzburg – Bajern Minhen 1:3 (0:1) (Veghorst 63 – Levandovski 30, 49, Rodrigez 72)

Šalke – Verder 0:2 (0:1) (Egeštajn 43, 66)

Herta – Frajburg 1:1 (1:1) (Duda 7 – Koh 36)

Menhengladbah – Majnc 4:0 (1:0) (Hofman 21, 53, 63, Azar 58)