SMS ŠALJE LOPTE ISPOD ZEMLJE: Lacio slavio, Iličić je slovenački Falkao, Fiorentina prosula pobedu!
Segej na meču sa Parmom, Foto: EPA

9. kolo serije a

Veoma zanimljivi mečevi u 9. kolu Serije A

Objavljeno: 22:04h

Frozinone i Empoli su u ludom meču 9. kola Serije A odigrali bez pobednika - 3:3 (1:1).

Utakmicu je otvorio Matijas Silvestre, koji je po drugi put u kratkom vremenskom periodu postigao autogol. Ipak, nakon primljenog gola Empoli je zaigrao bolje i u 32. minutu Zajc je poravnao rezultat.

U nastavku čak četiri gola, a potpuni prekret toneo Empoliju je doneo upravo Silvestre koji se tako iskupio za autogol u prvom poluvremenu.

Frozinone je zahvaljući Danijelu Ćiofaniju u samo devet minuta uspeo da kreira preokret, a konačan rezultat postavio je Salih Udžan u 79. minutu.

Veoma bitnu pobedu ostvarila je Atalanta, koji je na gostovanju u Veroni razmontirala Kjevo rezultatom 5:1 i time prekinula niz od pet utakmica bez pobede. Neverovatni Josip Ilićić je izrastao u heroja utakmice pošto je postigao het-trik.

Lacio je u veoma izjednačenom meču savladao Parmu sa 2:0. Ćiro Imobile je iz penala u 81. minutu doveo Lacio u prednost, a pred kraj meča Korea je potvrdio trijumf. Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić odigrao je ceo meč za rimski tim, a značajan doprinos dao je kod drugog gola svog tima.

Torino je ispustio pobedu u Bolonji, vodili su gosti do 77. minuta sa 2:1, ali je onda na scenu stupio Arturo Kalabresi koji je rastužio izabranike Valtera Macarija.

U pretposlednjem meču dana, Fiorentina je sa Kaljarijem odigrala rezultatom 1:1.

Viola je pokušala svim silama da dođe do drugog gola, tri minuta pre isteka 90. na terenu se našao i Dušan Vlahović, ali promene rezultata nije bilo.

U velikoj borbi koja je vladala na terenu deblji kraj je izvukao Nikola Milenković, kojeg je slučajno, ali vrlo neprijatno udario saigrač Herman Pecelja, pa je srpski reprezentativac obliven sa čalmom na glavi dočekao kraj meča.

Pogledajte golove:

Serija A, 9. kolo:

Subota:

Roma – SPAL 0:2 (0:1) (Petanja 38 pen, Bonifaci 56)

Juventus - Đenova 1:1 (1:0) (Ronaldo 18 - Besa 67)

Udineze - Napoli 0:3 (0:1) (Ruiz 14, Mertens 82 pen, Rog 86)

Frozinone - Empoli 3:3 (1:1) (Silvestre 8ag, Ćiofani 54pen, 63 - Zajc 32, Silvestre 48, Udžan 79)

Bolonja – Torino 2:2 (0:1) (Santander 59, Kalabrezi 77 – Falke 14, Bazeli 54)

Kjevo – Atalanta 1:5 (0:2) (Birsa p. 84 – De Run 25, Iličić 28, 50, 52, Gosens 72)

Parma – Lacio 0:1 (0:0) (Imobile p. 81)

Fjorentina – Kaljari (Veretut p. 60 – Pavoleti 70)