Staridž poništio Azara, čekićem po Junajtedu, Fulam ubedljivo poražen, Siti i Arsenal lagani!

PREMIJER LIGA 7. KOLO

Vest Hem se polako budi posle katastrofalnog starta sezone

U prvoj utakmici sedmog kola Premijer lige Vest Hem je kod kuće savladao Mančester junajted i tim porazom je ekipa Žozea Murinja nastavila sa katastrofalnim rezultatima.

Čekićari su na poluvremenu vodili 2:0, prvo je Filipe Anderson postigao pogodak u 5. da bi pred kraj poluvremena u rezultat bio dupliran autogolom Viktora Lindelofa koji je promenio pravac lopte posle šuta Jarmolenka.

Vest Hem - Mančester junajted
Vest Hem - Mančester junajted foto: Reuters

U drugom poluvremenu su Crveni đavoli smanjili rezultat u 71. minutu golom Rašforda posle kornera, a zanimljivo je da je Pogba samo trenutak pre toga napustio teren, a poznata je svađa između njega i Murinja.

Ipak, konačan rezultat postavio je Marko Arnautović u 74. minutu na asistenciju njegovog imenjaka Nobla.

Fudbaleri Fulama poraženi su od Evertona sa 0:3 u meču sedmog kola engleske Premijer lige na Gudison parku.

Everton je sva tri gola postigao u drugom poluvremenu, a mogao je da slavi i ubedljivije da Sigurdson nije promašio penal u 52. minutu.

Slaviša Jokanović
Slaviša Jokanović foto: Reuters

Isti igrač se iskupio četiri minuta nakon promašenog penala preciznim unutrašnjim felšom za 1:0.

Fulam od početka sezone ima velikih problema sa odbranom, iako je u napadu štošta dobro funkcionisalo makar protiv ekipa koje se ne bore za titulu Premijer lige.

Everton je to iskoristio u 66. minutu kada je na 2:0 povisio Dženk Tosun. Tosun je ostao sam u petercu Fulama, iskoristio je dobar centaršut i glavom samo spustio loptu u mrežu.

Konačan rezultat je u 89. minutu postavio Sigurdson udarcem sa 17 metara posle dodavanja Bernarda i smušene odbrane Fulama. Tim Slaviše Jokanovića je posle sedam odigranih utakmica 16. na tabeli sa pet bodova, dok se Everton popeo na 11. mesto sa devet bodova.

Fudbaleri Fulama
Fudbaleri Fulama foto: AP

Šampion Mančester siti bio je siguran protiv Brajtona sa 2:0. Vodeći gol je u 29. minutu dao Rahim Sterling uklizavanjem na pas Sanea, a kod drugog gola u 65. minutu Sterling je bio asistent. Aguero i on su odigrali dupli pas, Argentinac je ostao neometan ispred kaznenog prostora i pogodio je za 2:0.

Mančester siti je ovom pobedom preuzeo prvo mesto od Liverpula bar dok Liverpul i Čelsi ne odigraju svoj meč kasnije u subotu. Arsenal je pitanje pobednika u meču sa Votfordom rešio za dva minuta od 81. do 83. minuta. Prvo je Katkart postigao auto-gol u 81, a onda je Mesut Ozil dobro ispratio centaršut Lakazeta i postavio konačan rezultat u 83.

Fudbaleri Čelsija odigrali su nerešeno sa Liverpulom 1:1 u derbiju sedmog kola Premijer lige na svom Stamford Bridžu.

Jedini gol za "Eden Azar je dao posle asistencije Matea Kovačića u 25. minutu.

Liverpul je u drugom poluvremenu od početka pritiskao i Čelsiju se otvarao put za kontre. Jednu nije iskoristio Vilijan kada su ga stigli i zaustavili defanzivci Liverpula, a drugu odličnu nije u 64. minutu realizovao Azar zahvaljujući Bekeru.

Gosti su to kaznili fantastičnim golom Danijela Staridža koji je sa 25 metara uputio nestvaran udarac i pogoodio ćošak gola Čelsija u 89. minutu za 1:1. Do kraja nijedna od ekipa nije postigla gol pa je Liverpul uspeo da ostane neporažen ali ne i da se vrati na prvo mesto Premijer lige koje trenutno drži Mančester siti

Premijer liga - 7. kolo:

Subota:

Vest Hem - Mančester junajted 3:1 (2:0)

(Anderson 5, Lindelof 43ag, Arnautović 74 - Rašford 71)

Everton – Fulam 3:0 (0:0) Sigurdson 56, 89, Tosun 66

Hadersfild – Totenhem 0:2 (0:2) Kejn 25, 34

M. Siti – Brajton 2:0 (1:0) Sterling 29, Aguero 65

Njukasl – Lester 0:2 (0:1) Vardi 30, Megvajer 73

Volverhempton – Sautempton 2:0 (0:0) Kavaljero 79, Kastro Oto 87

Vest Hem – M. Junajted 3:1 (2:0) Anderson 5, Lindelof 43ag, Arnautović 74 – Rašford 71