CRVENO-BELE ČEKA PAKAO AKO PROĐU SPARTAK! Salcburg ubedljiv protiv Škendije, PAOK preokretom do pobede nad Moskovljanima! (VIDEO)

kvalifikacije za Ligu šampiona

Salcburg je meč završio s desetoricom igrača ali to nije sprečilo Austrijance da ubedljivo triunfuju

Objavljeno: 09:45h

Fudbaleri Salcburga pobedili su danas na svom terenu Škendiju sa 3:0, dok je PAOK u Solunu posle preokreta slavio sa 3:2 protiv Spartaka iz Moskve u prvim utakmicama trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Salcburg je pobedom na svom terenu praktično obezbedio plasman u plej-of kvalifikacije za najjače evropsko takmičenje, gde čeka pobednika duela između Crvene zvezde i Spartaka iz Trnave koji su juče igrali nerešeno 1:1.

Salcburg je protiv šampiona Makedonije poveo golom Munasa Dabura iz jedanaesterca u 16. minutu, da bi isti igrač u sudijskoj nadoknadi vremena prvog dela utakmice povisio na 2:0. Konačan rezultat meča u Austriji postavio je Diadije Samaseku u 81. minutu iz penala.

Salcburg je meč završio s desetoricom igrača, pošto je Zlatko Junuzović u 83. minutu dobio drugi žuti karton.

Revanš meč igraće se za nedelju dana u Makedoniji.

Uoči utakmice u Solunu između PAOK-a i Spartaka iz Moskve došlo je do sukoba između navijača dva tima, a vrlo borbeno bilo je i na terenu, na kome je viđen preokret grčkog tima.

Spartak je poveo pogotkom Ivelina Popova u sedmom minutu, da bi 10 minuta kasnije prednost duplirao Kvinsi Promes.

Srpski reprezentativac Aleksandar Prijović u 29. minutu iz jedanaesterca smanjio je zaostatak svog tima, a Dimitros Limnios je u 37. doneo izjednačenje.

PAOK je do poluvremena stigao do preokreta, pošto je u 44. minutu Dimitros Pelkas zatresao mrežu gostiju.

U drugom delu meča nije bilo golova, pa će tako revanš meč za nedelju dana u Moskvi biti neizvestan.

BONUS VIDEO: Navijači Spartaka iz Trnave skandiraju na Marakani: Kosovo je srce Srbije!