5. DAN MUNDIJALA: Kejn u nadoknadi slomio Tunis! Belgija počistila Panamu, VAR pobedio Koreju! (FOTO) (VIDEO)

Svetsko prvenstvo 2018.

Sva dešavanja tokom dana na Mundijalu i tekstualne prenose utakmica, mogli ste da pratite na Espresu

Gotov je i peti dan Mundijala. Prvi put da nijedno iznenađenje nije priređeno, sa obzirom da su svi favoriti bili uspešni.

U prvom meču dana Švedska je savladala Južnu Koreju golom Grankvista, Belgija je na krilima Lukakua i Mertensa u drugom poluvremenu bila bolja od Paname sa ubedljivih 3:0, a u poslednjem meču dana Engleska je golom Kejna u 90. minutu ipak izvojevala pobedu nad žilavim Tunižanima.

U utorak su na programu sledeći mečevi:

14:00 - Kolumbija-Japan

17:00 - Poljska-Senegal

20:00 - Rusija-Egipat

Kao što smo vas već sada navikli, sva dešavanja tokom dana na Mundijalu i tekstualne prenose utakmica, mogli ste da pratite na Espresu.

KRAJ MEČA: Engleska je savladala Tunis sa 2:1.

90' - GOOOL! - Engleska stiže do pobede preko Kejna u 90 minutu.

78' - Ešli Jang je imao priliku iz slobodnog udarca da donese prednost Engleskoj, ali šutira preko gola

57' - Englezi konstantno napadaju ali i dalje je nerešeno u Volgogradu.

45' - Gotovo je prvo poluvreme! Engleska-Tunis 1:1

33' - GOOOL! - Tunis je izjednačio sa bele tačke! Šok za Engleze!

11' - GOOOL - Engleska vodi! Hari Kejn je naleteo na odbitak i samo je "ćušnuo" u mrežu. Treba pohvaliti golmana koji je pre ovog šuta imao sjajnu imao fantastičnu intervenciju.

20:00 - Počela je utakmica. Englezi su već imali dve stopostotne šanse.

19:40 - Poznati su sastavi reprezentacija Engleske i Tunisa

Kraj meča: Belgija je savladala Panamu rezultatom 3:0, strelci su bili Mertens, i dva gola je postigao Lukaku.

76' - GOOOL! - Lukaku 3:0.

69' - GOOOL! - Belgija vodi sa 2:0, Lukaku!

48' - GOOOL! - Dris Mertens je doveo Belgiju u vođstvo!

45' - Kraj prvog dela: Belgija - Panama 0:0

41' - Uigrana akcija De Brujne iz kornera za Mertensa na ivici šesnaesterca koji hvata volej, ali lopta zamalo odlazi pored desne stative

38' - Sjajna šansa za Azara, fenomenalno brani panamski čuvar mreže

30' - Pola sata meča je prošlo, Belgija dominira ali i dalje bez golova

9' - Prvi pokušaj Belgijanaca atraktivno zaustavlja golman Paname

17:00 - Počeo je meč između Belgije i Paname.

FUN FACT: Kristijano Ronaldo je u meču sa Španijom dostigao brzinu od 38.6 km/h prilikom jednog sprinta što ga čini jednim od najbržim fudbalerom sveta. Podsetimo, Ronaldo ima 33 godine.

16:15 - Evo i sastava Belgije i Paname:

15:50 - Sledeći meč u Rusiji igraju reprezentacije Belgije i Paname od 17 časova.

90+' - Kraj meča: Švedska je savladala Južnu Koreju sa 1:0 u prvom kolu grupe F i sada deli prvu poziciju sa reprezentacijom Meksika

91' - Koreja je mogla do izjednačenja posle udarca glavom napadača azijske ekipe, ali nije reagovao kako je trebalo iz veoma povoljne situacije za gol.

78' - Totalno "ubistvo" fudbala, najlošija utakmica do sada.

65' - GOOOL! - Švedska je povela golom Grankvista!

63' - Penal za Švedsku je odlučen posle gledanja VAR-a.

49' - Pokušao je Forsberg sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi preko gola

46' - Počelo je drugo poluvreme susreta između Švedske i Južne Koreje

45. minut - Gotovo je prvo poluvreme u kome je viđeno čak 23 faula. Toliko o tome kakva se utakmica igra.

40. minut - Sada se rasplamsala malo borba na terenu, i jedni i drugi su se otvorili i krenuli napred. Bila je i diskutabilna situacija kada je Toivonen oboren u šesnaestercu Koreje, kontakta je bilo, ali je arbitar procenio i da nije penal, niti da bi trebalo da pogleda VAR snimak.

21. minut - I evo sada prve šanse na meču i to stopostotne. Niotkuda je lopta došla do usamljenog Markusa Berga, dok su svi mislili da je ofsajd, šutirao je sa 6-7 metara od gola, ali je sjajnim refleksom odbranio golman Južne Koreje.

16. minut - Utakmica za sada obiluje čestim prekidima, nikakvih šansi, niti drugih dešavanja. Mnogo faulova na obe strane.

13.00 - Mnogi se pitaju da li će trik južnokorejskih reprezentativaca upaliti protiv Šveđana, a izašle su i startne postave.

Fudbaleri Južne Koreje na treningu
Fudbaleri Južne Koreje na treningu foto: AP

12.30 - Važna vest za domaćina - Alan Džagoev će zbog povrede na prvom meču šampionata morati da propusti kompletnu grupnu fazu takmičenja.