Stouk u Čempionšipu, Tadić pobegao iz opasne zone, Čelsi i dalje u igri za Ligu šampiona, VBA se uhvatio za slamku spasa! (VIDEO)

PREMIJER LIGA, 37. KOLO

Stouk je kod kuće izgubio jednu od odlučujućih bitaka za opstanak, od Kristal Palasa sa 2:1, pa je, praktično, pred ispadanjem iz Premijer lige.

Stouk je trenutno na pretposlednjem mestu sa 30 bodova, tri manje od Svonsija, koji je u sigurnoj zoni i ima čak dva meča manje.

Stouk je odigrao 37 utakmica i do kraja sezone predstoji mu još samo duel upravo protiv "labudova".

A danas je sve dobro počelo za tim Pola Lamberta, koja je tražila prvu pobedu posle 12 utakmica (pet poraza i sedam remija). Džerdan Šaćiri je prelepim golom iz slobodnog udarca u 43. minutu donio vođstvo domaćinu.

Međutim, u drugom poluvremenu Kristal Palas je potpuno preokrenuo rezultat i stigao do tri boda, koja mu, osim prestiža, ništa ne znače.

Džejms Mekartur je izjednačio u 68, a Van Anholt, poslije greške odbrane domaćina, postigao gol za pobedu u 86. minutu.

Fudbaleri Totenhema izgubili su od poslednjeplasiranog Vest Bromviča sa 0:1.

Totenhem je i dalje na mestu koje vodi u Ligu šampiona sa 71 bodom, ali dve utakmice pre kraja engleskog prvenstva ima pet bodova više i meč više od petoplasiranog Čelsija.

Pobedu ekipi Vest Bromviča, koja je odavno bez šanse da opstane u ligi, doneo je Kris Brant u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Svonsi je kao gost izgubio od Bornmuta sa 1:0 i pružio je priliku Sautemptonu da ga odvede na mesto koje vodi u drugu ligu.

Sautempton ima bod manje i utakmicu manje od Svonsija koji zauzima 17. poziciju.

Vest Hem je kao gost pobedio Lester rezultatom 2:0, dok je Votford na svom stadionu sa 2:1 bio bolji od Njukasla.

Fudbaleri Evertona i Sautemptona odigrali su 1:1. Sada će naš Dušan Tadić i drugovi morati da strepe za opstanak u poslednjem meču.

Inače, Sautempton je pobedu ispustio u sudijskoj nadoknadi vremena. Viđena je prava infarkt završnica, nakon velike greške Bertranda koji je sprečio loptu da izađe u aut, te pogrešio u dodavanju i predao je domaćinu koji je nakon toga postigao gol. Posle šuta Dejvisa lopta je pogodila Hoedta i prevarila Mekartija.