Naslov vicešampiona postaje realnost za Nastasića i drugare, Kostićevevom Hamburgu spasa nema, Bajern ponižavao Dortmund! (VIDEO)
Matija Nastasić, Foto: AP

bundesliga, 28. kolo

Šalke je poveo golom Danijela Kalidjurija u 62. minutu iz penala, a konačnih 2:0 postavio je Gvido Burgštaler u 73. minutu

Fudbaleri Šalkea pobedili su na svom terenu ekipu Frajburga sa 2:0 u utakmici 28. kola nemačke Bundeslige. Šalke je poveo golom Danijela Kalidjurija u 62. minutu iz penala, a konačnih 2:0 postavio je Gvido Burgštaler u 73. minutu.

Ekipa Šalkea upisala je 15. pobedu od početka šampionata i druga je na tabeli sa 52 boda, dok je Frajburg na 14. poziciji sa 30.

Fudbaleri Lajpciga su u veoma zanimljivoj utakmici slavili protiv Hanovera u gostima sa 3:2. Emil Forsberg je doveo Lajpcig u vodjstvo u 16. minutu i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Pogotkom Vila Orbana u 54. minutu gostujuća ekipa je stigla do dva gola prednosti, a potom su u razmaku od devet minuta "pala" tri gola. Salif Sane je u 71. minutu smanjio na 2:1, šest minuta kasnije je Jusuf Poulsen postigao treći gol za Lajpcig, da bi u 79. minutu konačan rezultat postavio Niklas Filkrug. Lajpcig je sada četvrti na tabeli sa 46 osvojenih bodova, dok je Hanover na 13. mestu sa 32. Hofenhajm je na svom terenu bio ubedljiv protiv Kelna sa 6:0, Štutgart i Hamburg su odigrali nerešeno 1:1, dok na meču Bajer Leverkuzena i Augsburga nije bilo golova. Bajer je peti na tabeli sa 45 bodova, Hofenjahm je sedmi sa tri boda manje, Štutagr osmi sa 38, a Augsburg deveti sa 36 bodova.

Fudbaleri Kelna su na pretposlednjem, 17. mestu sa 20 osvojenih bodova, dok je Hamburg poslednji sa bodom manje.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu ekipu Borusije Dortmund sa ubedljivih 6:0 u derbi meču 28. kola nemačke Bundeslige. Bajern je upisao 22. pobedu u sezoni i prvi je na tabeli sa 69 bodova, dok je Borusija na trećem mestu sa 48 osvojenih bodova. Bajern je pitanje pobednika rešio posle prvog poluvremena, pošto je aktuelni šampion stigao do velikih 5:0.

Goleadu Bajerna je pred 75.000 navijača počeo Robert Levandovski u petom minutu, Hames Rodriges je u 14. povisio na 2:0, a samo devet minuta kasnije u strelce se upisao i Tomas Miler. Bajern je tačku prvo poluvreme stavio s dva brza pogotka u finišu. Levandovski je u 44. postigao svoj drugi gol na meču, a potom je Frank Riberi zatresao mrežu Borusije u 46. minutu. Konačan rezultat postavio je Levandovski u 87. minutu. Fudbaleri Bajerna u narednom kolu gostuju Augsburgu i već u tom meču bi mogli da obezbede novu titulu prvaka Nemačke, dok Borusija dočekuje Štutgart.

U poslednjem meču dana Hera i Volfsburg odigrali su 0:0.