Čini se da je borba za plejof u Superligi gotova! A u Nišu - dvojka iz vedra neba (VIDEO)

27. kolo

Na tri kola do kraja regularnog dela sezone bukvalno je sve poznato!

Objavljeno: 18:58h

Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas u Lučanima ekipu Mladosti sa 3:0 u utakmici 27. kola Super lige Srbije.

Stefan Mihajlović je doneo prednost Vojvodini u 36. minutu. Posle centaršuta Vaska Kalezića s desne strane, Mihajlović je u padu zahvatio loptu i sa sedam metara je prosledio u mrežu.

Na 2:0 povisio je Eze Vinsent u 66. minutu. Mihajlović je odigrao pas do Vinsenta, koji je sjajno prošao pored svog čuvara, izašao sam ispred golmana Mladosti i rutinski ga savladao.

Konačan rezultat postavio je isti igrač u 87. minutu udarcem sa oko desetak metara.

Vojvodina je upisala prvu pobedu posle tri kola, a ukupno 11. od početka šampionata i sedma je na tabeli sa 40 bodova. Na drugoj strani, Mladost je deveta sa šest bodova manje.

Fudbaleri Zemuna su istim rezultatom na svom terenu slavili protiv Voždovca. Zemun je sada deseti na tabeli sa 31 bodom, a Voždovac na šestom mestu ima 40. Pobedu na domaćem terenu upisala je i Bačka, koja je sa 2:1 pobedila Mačvu. Bačka je na 12. mestu sa 30 bodova, dok je Mačva sada 13. sa dva boda manje.

Rad je slavio nad Javorom sa 2:0, Spartak je slavio u gostima nad Radničkim istim rezultatom, dok je Radnik pobedio Borac sa 1:0.

„Građevinari“ su na svom stadionu slavili u vrlo tvrdom meču, a oba pogotka bila su delo raspucanog Aleksandra Lutovca, koji se u poslednja tri kola čak pet puta upisao u strelce.

Što se Spartaka, koji je prekinuo niz od pet mečeva bez trijumfa, pa se tako primakao Radničkom na tabeli na šest bodova zaostatka, a ujedno i iskoristio poraz Čukaričkog od Partizana, pa sad za „brđanima“ zaostaje svega tri boda. Inače, Ognjen Đuričin, igrač koji je došao iz Srpske lige (treći rang takmičenja) postigao je treći gol na pet utakmica dokazavši da ga Subotičani nisu za džabe doveli.

Radničkom je, sa druge strane, ovo bio prvi poraz u poslednja četiri meseca.