Iz dvojke u keca u Barsi, Atletiko demonstrirao silu, Viljareal prelomio Kanarince u drugom poluvremenu, Raul Garsija ubio Leganjes, Moron pokidao Alaves! (VIDEO)
FK Espanjol, Foto: EPA/Alejandro Garcia

primera, 28. kolo

Fudbaleri Espanjola slavili su na svom terenu nad ekipom Real Sosijedada sa 2:1, iako su imali gol zaostatka na poluvremenu.

Ekipi iz Barselone ove sezne ide izuzetno dobro na svom stadionu i zahvaljujući tome su uljuljani na sredini tabele, kao i njihov rival.

Vilijan Žoze je goste doveo u prednost u 41. minutu, a potom su u nastavku za preokret pogodili Baptistao i Moreno.

Antoan Grizman
Antoan Grizman foto: AP

U drugom meču dana, Atletiko je demonstrirao silu protiv Selte pobedom od 3:0 (1:0). Strelci su bili Grizman u 44. minutu, Vitolo u 56, i Anhel Korea u 63, samo tri minuta pošto je ušao u igru.

U trećem meču dana, Viljareal je sa 2:0 slavio u gostima nad Las Palmasom. Strelci su bili Karlos Baka u 67. minutu i Nikola Sansone u 93.

Na poslednjoj utakmici dana, Atletik Bilbao je sa 2:0 bio bolji od Leganjesa.

U poslednjem meču kola, odigranom u ponedeljak, Betis je bio bolji od Alavesa u gostima. Strelac dva pogotka bio je Loren Moron, momak koji je iz sedam prvih šuteva u gol za Betis postigao pet golova u poslednje vreme.