Barnli konačno pobedio u 2018. godini, Liverpulova rutina protiv Njukasla, Totenhem na južnokorejski pogon, Svonsi se i dalje čupa! (VIDEO)
Salah protiv Njukasla, Foto: EPA/Rui Vieira

Premijer liga, 29. kolo

Interesantan početak 29. kola Premijer lige

Fudbaleri Barnlija pobedili su danas Everton na svom terenu sa 2:1, u 29. kolu Premijer lige.

Barnli je pobedio posle 11 utakmica i sada je sedmi na tabeli sa 40 bodova, šest više od Evertona koji je na devetom mestu u engleskom prvenstvu.

Everton je vodio od 20. minuta golom Dženka Tosuna, a u 56. je izjednačio Ešli Barns.

Preokret Barnliju doneo je Kris Vud u 80. minutu, a Evertonu je posao otežan u 86. kada je direktan crveni karton dobio Ešli Vilijams.

Fudbaleri Svonsija pobedili su u popodnevnom terminu od 16 časova slavili nad Vest Hemom sa 4:1 u 29. kolu Premijer lige i tako ostvarili bitan trijumf u borbi za opstanak.

Svonsi je 13. na tabeli sa 30 bodova, koliko ima i Vest Hem, koji je poziciju ispod.

Isti broj bodova ima i Hadersfild koji je u Londonu sa 2:0 poražen od Totenhema, koji je pobedom nakratno prestigao Liverpul na trećem mestu, uz utakmicu više, koju su Redsi kasnije nadoknadili i rešili u svoju korist.

Sautemtpon i Stouk su igrali bez golova.

Sautempton je na 17. mestu na tabeli sa 28 bodova, jednim više od Stouka koji je u zoni ispadanja. Priliku da prestigne Sautempton imaće Kristal Palas.

Poslednjeplasirani Vest Bromvič je izgubio u gostima od Votforda i sa 20 bodova ima najmanje šanse da izbori opstanak.

Lester i Bornmut igrali su nerešeno 1:1.

U poslednjoj utakmici dana, Liverpul je sa 2:0 slavio nad Njukaslom golovima Mohameda Salaha i Sadija Manea, a asistenti su bili kod prvog Okslejd-Čembrlejn, a kod drugog Roberto Firmino.

Liverpul je sada na drugom mestu na tabeli, uz jedan meč više od Mančestera od koga ima bod više.