ARSENAL SE VRATIO NA PRVO MESTO: Lagana pobeda u Brajtonu (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Arsenala protiv Brajtona, Foto: EPA/VINCE MIGNOTT

PREMIJER LIGA, 32. KOLO

Sigurna igra izabranika Mikela Artete

Objavljeno: 21:00h

Fudbaleri Arsenala pobedili su Brajton na gostovanju sa 3:0 u 32. kolu Premijer lige i tako se vratili na prvo mesto.

Izabranici Mikela Artete imali su dve šanse u 13. i 16. minutu, a prvi pogodak viđen je u 31. minutu.

Tada je Tarik Lampti zakasnio sa klizećim startom na loptu i oborio Gabrijela Žezusa za penal. Precizan sa bele tačke bio je Bukajo Saka.

Bukajo Saka protiv Brajtona
Bukajo Saka protiv Brajtonafoto: EPA/VINCE MIGNOTT

Hulio Enciso je u finišu prvog poluvremena lepo gađao sa 20 metara u dalji ugao, ali je David Raja loptu odbio u korner sjajnom paradom

Kai Haverc je u 48. minutu proigrao Gabrijela Žezusa i glavom je gađao pored stavive. Nemac je bio taj koji se radovao u 62. minutu.

Slavlje Kaija Haverca sa saigračima protiv Brajtona
Slavlje Kaija Haverca sa saigračima protiv Brajtonafoto: EPA/VINCE MIGNOTT

Žoržinjo je ukrao loptu i onda sa desne strane na petercu proigrao Haverca koji je samo postavio novu za 0:2.

Leandro Trosar je u 86. minutu istrčao kontru i u situaciji jedan na jedan bocnuo loptu za konačan rezultat.

Arsenal je tako na najbolji način odgovorio na trijumf Mančester sitija, dok Liverpul u nedelju od 16.30 gostuje Mančester junajtedu