DE BRUJNE JE X FAKTOR MANČESTER SITIJA! Preokret šampiona u Londonu (FOTO)
Slavlje fudbalera Mančester sitija, Foto: EPA/ANDY RAIN

PREMIJER LIGA, 32. KOLO

Kevin upisao dva gola i asistenciju

Fudbaleri Mančester sitija posle preokreta savladali su Kristal palas sa 4:2 u Londonu u prvoj utakmici 32. kola Premijer lige.

Žan-Filip Mateta iskoristio je grešku Džona Stounsa i savladao Stefana Ortegu u trećem minutu, a izjednačio je kapiten Kevin De Brujne u 13. minutu.

Detalj sa utakmice Kristal palasa i Mančester sitija
Detalj sa utakmice Kristal palasa i Mančester sitijafoto: EPA/ANDY RAIN

U poslednjem minutu prvog poluvremena glavni sudija Pol Tirni nije dosudio očigledan penal za domaćina plus nije ni gledao VAR snimak.

Samo 160 sekundi igre drugog poluvremena bilo je dovoljno za preokret preko Rika Luisa na asistenciju Džeka Griliša.

Pitanje pobednika za četiri minuta rešio je Kevin De Brujne. Prvo je u 66. minutu proigrao Erlinga Holanda, a onda je i sam pogodio u 70. minutu.

Konačan rezultat postavio je Odson Eduar u 86. minutu.