NAJGORI KOŠMAR: PAKAO za Kristijana Belića!
Kristijan Belić, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Nije mu nimalo lako

Objavljeno: 20:50h

Kristijan Belić je ove zime napustio Partizan i pojačao AZ Alkmar.

Sjajni vezista je u prethodnih nekoliko mečeva pružao sjajne partije, a njegov novi tim je ređao pobede.

AZ se tako vratio u borbu za treće mesto koje donosi kvalifikacije za Ligu šampiona, a svoju dobru formu trebalo je da potvrdi i na gostovanju Heraklesu.

Ipak, umesto očekivane pobede, usledio je nezapamćeni brodolom.

Domaći Herakles slavio je rezultatom 5:0 i tako ponizio favorizovanog rivala i sprečio ga da priđe na samo bod zaostatka u odnosu na trećeplasirani Tvente.

Ni Kristijan Belić nije imao svoj dan. Prvo je napravio penal u 39. minutu, a potom je krajem prvog poluvremena zbog nesportskog ponašanja dobio i žuti karton. Na poluvremenu je ostao u svlačionicu i više se nije vraćao na teren. Pravi košmar za miljenika Grobara.

Kristijan Belić prigovara sudiji
Kristijan Belić prigovara sudijifoto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

Bio je to njegov već peti žuti karton od dolaska u Alkmar.

Herakles je posle prvih 45 minuta vodio rezultatom 3:0, a potom je u nastavku postigao još dva gola i deklasirao AZ Alkmar.