DEJAN JOVELJIĆ NE STAJE! Srbin dao peti uzastopni gol, Galaksi slavio posle preokreta (VIDEO/FOTO)
Dejan Joveljić (u sredini) slavi gol na utakmici Sporting Kanzas Sitija i Los Anđeles Galaksija, Foto: Scott Winters/Icon Sportswire / Newscom / Profimedia

MLS LIGa

Objavljeno: 08:47h
Veljko Petrović

Dejan Joveljić ne staje! Srpski napadač postigao je peti uzastopni gol u isto toliko gola MLS lige!

Nekadašnji napadač Crvene zvezde izjednačio se sa Brajanom Mekbrajdom u najdužem golgeterskom nizu na startu jedne sezone.

Dejan Joveljić (prvi s leve) slavi gol na utakmici Sporting Kanzas Sitija i Los Anđeles Galaksijafoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Povremeni reprezentativac Srbije bio je strelac u Kanzas Sitiju u pobedi Los Anđeles Galaksija nad Sportingom posle preokreta sa 3:2.

Zanimljivo, domaćin je poveo pogotkom drugog našeg igrača, Nemanje Radoje u 34. minutu i vezista je tako došao do prvenca u takmičenju.

Na poluvremenu je bilo 2:0, a onda je tim iz "grada anđela" stigao do tri pogotka za osam minuta.

Radovali su se Erik Zavaleta u 72, pomenuti Dejan Joveljić u 75. i Marki Delgado u 80. minutu.

Na klupi gostiju ostao je golman Novak Mićović. Od Srba, Ranko Veselinović je odigrao ceo meč u porazu Vankuvera protiv Real Solt Lejk Sitija.

Nikola Petković ušao je u 69. minutu u pobedi Šarlota nad Kolumbusom, a Strahinja Tanasijević debitovao je za Njujork siti u porazu od Sinsinatija.

Defanzivac bio na terenu od početka do kraja, dok se Jovan Mijatović nije našao u protokolu zbog povrede.