JOVELJIĆ OD TRAGIČARA DO JUNAKA GALAKSIJA: Tri meča i isto toliko Dejanovih golova (VIDEO/FOTO)
Dejan Joveljić slavi gol na utakmici Nešvila i Los Anđeles Galaksija, Foto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

MLS LIGA

Potencijalni reprezentativac Srbije u sjajnoj formi

Veljko Petrović

Dejan Joveljić odigrao je tri utakmice u MLS ligi ove sezone i postigao isto toliko golova u dresu Los Anđeles Galaksija.

Potencijalni reprezentativac Srbije prvo je u 18. minutu promašio penal, odnosno golman Eliot Paniko odbranio je udarac sa 11 metara.

Trenutak kada je Eliot Paniko odbranio penal Dejanu Joveljiću
Trenutak kada je Eliot Paniko odbranio penal Dejanu Joveljićufoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Nešvil je na krilima tog trenutka došao do 2:0 za četiri minuta pošto su precizni bili Banberi iz penala u 54. i Jirvud u 58. minutu.

Gosti se nisu predavali i preko Rikija Puća smanjili u 67. minutu, a naš napadač radovao se u 82. minutu.

Dejan Joveljić slavi gol na utakmici Nešvila i Los Anđeles Galaksija
Dejan Joveljić slavi gol na utakmici Nešvila i Los Anđeles Galaksijafoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Iskoristio je proigravanje Hulijana Aude i usledila je egzekucija sa desetak metara levom nogom.

Srpski golman Novak Mićović u timu LA Galaksija ponovo je ostao na klupi, dok je Joveljić izašao u 93. minutu.