TITULA SVE DALJA OD HUMSKE: Bledi Partizan JEDVA iščupao bod u Lučanima!
Zahid i Pejović u duelu, Foto: Starsport

Parni valjak nastavio da posrće

Objavljeno: 15:41h
Andrej Kosić

Treći meč u nizu u kojem crno-beli nisu odneli pobedu.

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešenim rezultatom 1:1 na gostovanju Mladosti u Lučanima u okviru 26. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su prišli Zvezdi na bod zaostatka, ali će crveno-beli moći da pobegnu na četiri boda prednosti ukoliko savladaju Radnički iz Kragujevca na Marakani.

Početak meča prošao je bez većih prilika, a pokušaje su imali samo Ksander Severina na jednoj i Marko Veličković na drugoj strani.

Partizan je držao loptu u posedu, ali se domaćin znalački branio i crno-beli su teško dolazili do šansi.

U 32. minutu Jung-Džun Goh je šutirao preko gola, a potom je veliku šansu propustio Samed Baždar koji je iz dobre situacije veoma loše šutirao.

Samed Baždar u skoku
Samed Baždar u skokufoto: Starsport

Kako se bližio kraj poluvremena gosti su bili sve opasniji, pa je nedugo kasnije i Gajas Zahid imao priliku, ali je Saša Stamenković bio siguran.

Činilo se da će na poluvremenu biti 0:0, ali je onda usledio šok za Igora Duljaja i njegove momke.

Aleksandar Varjačić je sjajno centrirao, a Petar Bojić je nadskočio Bojana Kovačevića i očajnog Aranđela Stojkovića i savladao nemoćnog Aleksandra Jovanovića.

Odmah na startu drugog dela Duljaj je ubacio Bibarsa Natha i Nemanju Nikolića.

Partizan je ponovo dugo držao loptu u svom posedu, ali je Mladost sada bila dosta opasnija iz kontra napada.

Veličković je posle sjajnog napada Lučanaca bio u velikoj šansi, ali je promašio čitav gol sa nekoliko metara.

Zahid je minut kasnije bio u prilici, ali je Stamenković u padu intervenisao nogom.

Kovačević je bio katastrofalan na ovom meču, a crno-beli su zbog njega umalo primili još jedan gol. Mladi štoper je pogrešno procenio let lopte, a rezervista Eze Frajdej je to iskoristio da stigne do lopte i šutira, ali nije pogodio.

Partizan je u 85. minutu stigao do izjednačenja. Zahid je odigrao sjajan dupli pas sa Nathom, a potom dodao Nikoliću koji loptu šalje u praznu mrežu za 1:1.

Napadali su crno-beli do kraja meča, ali nisu uspeli da stignu do preokreta, kojeg po svemu prikazanom nisu ni zaslužili.