PETARDA VEST HEMA: Jović sa klupe svedočio pobedi Milana - Marsej se izvukao
Milan - Slavija Prag, Foto: Kamaryt Michal / ČTK / Profimedia

LIGA EVROPE

Efikasno veče u Ligi Evrope

Objavljeno: 21:59h

Fudbaleri Milana, Vest Hema, Marseja i Benfike su se plasirali u četvrtinale Lige Evrope.

Najubedljiviji su bili "čekićari" koju su petardom protiv Frajburga overili prolaz dalje, Viljareal je uspeo da nadigra Marsej sa 3:1, ali ne i da nadoknadi 0:4 iz prethodnog meča.

"Rosoneri" su rutinski odradili posao protiv Slavije iz Praga 3:1, dok je Benfiki 1:0 protiv Rendžersa bilo dovoljno za narednu rundu evropskog takmičenja...

Milan je u prvoj utakmici u Italiji prošle sedmice pobedio 4:2 U večerašnjoj utakmici gosti su poveli u 33. minutu golom Kristijana Pulišića, na dodavanje Rafaela Leaa, a prednost je, tri minuta kasnije, udvostručio Ruben Loftus-Čik.

Treći gol postigao je Leao u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena, na asistenciju Pulišića, a konačan rezultat postavio je Matej Jurašek u 85. minutu.

Slavija je od 20. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Tomaš Holeš dobio crveni karton.

Fudbaleri Vest Hema prošli su u četvrtfinale, pošto su na svom terenu u Londonu pobedili Frajburg 5:0.

U prvoj utakmici Frajburg je u Nemačkoj pobedio 1:0.

Dvostruki strelac večeras je bio Mohamed Kudus, koji je golove postigao u 77. i 85. minutu. Golove su postigli i Lukas Paketa u devetom, Džerod Boven u 32. i Aron Kresvel u 52. minutu.

Fudbaleri Olimpika iz Marseja plasirali su se u četvrtfinale, iako su na gostujućem terenu izgubili od Viljareala 1:3.

U prvoj utakmici Olimpik je u Marseju pobedio 4:0.

Viljareal je večeras poveo u 32. minutu pogotkom Etjena Kapuea, a prednost je udvostručio Aleksander Serlot u 54.

Treći gol postigao je Jerson Moskera u 86. minutu, a jedini gol za Olimpik postigao je Žonatan Klaus u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Benfike plasirali su se u četvrtfinale pošto su u Glazgovu pobedili Rendžers 1:0.

U prvoj utakmici u Portugalu bilo je nerešeno 2:2.

Jedini gol na Ajbroksu postigao je Rafa Silva u 66. minutu.

Večeras igraju još Atalanta - Sporting, Bajer Leverkuzen - Karabag, Brajton - Roma i Liverpul - Sparta Prag.

Žreb za četvrtfinale, polufinale i finale održaće se u petak od 13 časova u Nionu.