MODRI POMODRILI U SOLUNU: PAOK i Živković PONIZILI Dinamo za četvrtfinale Lige konferencija
Slavlje Andrije Živkovića i fudbalera PAOK-a, Foto: EPA/ACHILLEAS CHIRAS

rapsodija

Sjajan meč grčkog velikana

Objavljeno: 20:55h

Zagrebački Dinamo doživeo je pravi fijasko u meču osmine finala Lige konferencija! PAOK je pobedio Dinamo sa 5:1 (3:0) i na taj način nadoknadio 0:2 iz prve utakmice.

U Solunu je goste dočekao pravi pakao. Navijači grčkog velikana napravili su atmosferu za pamćenje, a fudbaleri su igrali kao u transu. Ređale su se šanse kao na traci i bilo je pitanje momenta kada će početi goleada.

Baba, Sučić i Tomas su od 27. do 42. minutu postigli golove i potpuno okrenuli stvari u ovom dvomeču! PAOK je na poluvreme otišao sa 3:0, a mogao je i još neki put da savlada Nevistića.

Dinamo se probudio u nastavku i brzo smanjio na 3:1, ali više od toga nije mogao! Kouliriakis je golom u 74. minutu vratio željena tri gola viška domaćem timu.

Zagrepčani su napadali do kraja, čak postigli i gol, ali je on poništen intervencijom VAR arbitra.

Tačku na veliku pobedu PAOK stavio je Andrija Živković u poslednjem minutu sa bele tačke!

Pored solunskog tima, u četvrtfinale su proši još i Fenerbahče i Fiorentina, dok Viktorija Plzen i Servet igraju produžetke, pošto je i revanš meč završen rezultatom 0:0.