KAKAV MEČ U MADRIDU: Atletiko posle penala ELIMINISAO vicešampiona Evrope!
Velika borba vodila se u Madridu, Foto: MATTEO CIAMBELLI / Sipa Press / Profimedia

drama

Pobednik je mogao biti samo jedan

Objavljeno: 23:59h

Fudbaleri Atletika iz Madrida poslednji su četvrtfinalisti ovosezonske Lige šampiona.

Španski velikan je posle poraza u Milanu savladao u Madridu Inter Milan posle boljeg izvođenja penala, rezultat posle 90 i 120 minuta igre bio je 2:1 za domaćina.

Neroazuri su prošle sezone stigli do finala, a ove su stali već na prvom koraku u nok-aut fazi.

Ipak, nije izgledalo da će tako i biti. Gosti iz Milana poveli su golom Federika Dimarka u 33. minutu i u tom trenutku su, računajući meč na Đuzepe Meaci, imali dva gola prednosti.

Na njihovu žalost radost im nije predugo trajala, pošto je dva minuta kasnije gol za 1:1 postigao Antoan Grizman.

Usledila su velika taktička nadmudrivanja dva trenera. Inter je bio dosta pažljiviji, dok je Atletiko bio opasniji.

Domaćin je u 60. minutu mgao do gola, ali je Alvaro Morata očajno reagovao u dobroj situaciji.

Inter je pretio iz kontra napada, a u 76. minutu je iz jednog takvog napada mogao i do gola. Lautaro Martinez je uposlio Matijasa Tirama, ali je Francuz loše šutirao.

Nastavio je Atletiko sa napadima, a Memfis Depaj je mogao da se proslavi u 85. minutu, ali je njegov udarac završio na stativi.

Ipak, samo minut kasnije Holanđanin postiže gol i donosi svom timu prednost od 2:1 i rezultat koji garantuje produžetke.

Mogao je tim Dijega Simeonea i bez produžetaka u četvrtfinale, ali je u 93.minutu Rodrigo Rikelme propustio stopostotnu šansu.

U produžecima je najzanimljiviji detalj bio kada je Tiram za međunožje uhvatio bivšeg fudbalera Partizana Stefana Savića i nekako prošao bez crvenog kartona.

Pristupilo se penal seriji, a junak je bio Jan Oblak. On je u drugoj seriji zaustavio udarac Aleksisa Sančeza, a u trećoj Dejvija Klasena. Za Atletiko je penal promašio samo Saul Ngez u drugoj seriji, dok su pogađali Memfis Depaj, Rikelme i Anhel Korea.

Kraj je bio kada je u petoj seriji Lautaro Martinez očajno šutirao i poslao loptu daleko iznad Atletikovog gola.

Slavlje domaćih navijača i igrača moglo je da počne.

Žreb za četvrtfinale Lige šampiona zakazan je za petak.