ENGLESKI MAJSTOR FUDBALA: Spektakularni Kejn razbio Lacio i odveo Bajern u četvrtfinale Lige šampiona!
Hari Kejn, Foto: Moritz Mueller / imago sportfotodienst / Profimedia

Bavarci nisu imali milosti

Objavljeno: 23:07h
Andrej Kosić

Bajern Minhen plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona.

Bavarci su na svom terenu u revanš meču osmine finale deklasirali Lacio rezultatom 3:0 i tako anulirali poraz iz Rima od 1:0.

Ovo je 12. put u poslednjih 13 sezona da je nemački velikan prošao u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Bajern je od starta meča silovito krenuo ka golu rimskog velikana. Džamal Musijala i Hari Kejn propustili su sjajne prilike, ali je najbolju šansu na meču imao Ćiro Imobile.

Italijanski napadač je neometan šutirao glavom sa desetak metara od gola Manuela Nojera, ali je loptu poslao pored gola. Igrao se 37. minut.

Kazna je stigla već u narednom napadu. Kejn se sjajno snašao posle centaršuta Rafaela Gereira i glavom savladao loše postavljenog Ivana Provedela.

Slavlje fudbalera Bajern Minhena
Slavlje fudbalera Bajern Minhenafoto: Michael Weber IMAGEPOWER / imago sportfotodienst / Profimedia

Bavarci su do prednosti od 2:0 stigli u 47. minutu kada je Tomas Miler posle kornera sjajno glavom zahvatio udarac Matijasa de Lihta i poslao ga u mrežu Lacija.

U nastavku meču nije se promenila situacija na terenu, Bajern je i dalje bio bolji rival i pored prednosti.

Da će Bajern biti učesnik četvrtfinala bilo je jasno u 66. minutu kada je Kejn iskoristio odbitak nakon udarca Liroja Sanea i pogodio za nedostižnih 3:0.

Legendarni napadač Totenhema je trenutno najbolji strelac Lige šampiona ove sezone sa šest postignutih golova.

Do kraja meča videli smo još nekoliko velikih prilika za Bajern, ali novih promena rezultata nije bilo.

U isto vreme odigran je duel između Real Sosijedada i PSŽ-a u kojem je francuski velikan odneo pobedu i izborio mesto među osam najboljih timova Evrope.