BAJERN JE NULA BEZ KEJNA: Čudesni Englez ponovo spasao Bavarce i ostavio ga u trci sa Leverkuzenom!
Hari Kejn postiže prvi gol na meču, Foto: Tom Weller / AFP / Profimedia

majstor fudbala

Bivši napadač Totenhema drži velikana iz Minhena iznad vode

Objavljeno: 20:32h

Fudbaleri Bajern Minhena teškom mukom na "Alijanc areni" savladali su Lajpcig rezultatom 2:1 u derbi meču u okviru 23. kola Bundeslige.

Bavarci su se učvrstili na drugom mestu i dalje imaju osam bodova manje od vodećeg Bajer Leverkuzena, dok je Lajpcig na petom mestu.

Ponovo je heroj izabranika Tomasa Tuhela bio čudesni Hari Kejn.

Sjajni engleski napadač doneo je prednost Bajernu lepim golom u 56. minutu posle proigravanja od strane Džamala Musijale.

Nije predugo trajalo slavlje domaćina, gosti su ređali šanse, a potom i zasluženo stigli do izjednačenja u 70. minutu preko Benjamina Šeška.

Činilo se da će Bavarci napraviti novi kiks i imati dvocifreni zaostatak u odnosu na četu Ćabija Alonsa, ali se onda ponovo pojavio Kejn.

Legenda Totenhema je u 91. minutu posle dodavanja Erika Maksima Šupo Motana postigao fenomenalan pogodak desnom nogom za erupciju oduševljenja u Minhenu.

On sada ima 27 golova u Bundesligi ove sezone i ubedljivo je najbolji strelac.