NIŠLIJE PREGAZILE "TRAKTORISTE!" Radnički prvi put vezao dve pobede u sezoni, obe bez primljenog gola (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Radničkog iz Niša protiv IMT-a, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 22. KOLO

Tim sa Čaira takođe je ostvario tek drugo slavlje u gostima, dok je IMT upisali treći poraz zaredom posle realno jačih rivala u vidu Partizana i TSC-a

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su IMT u Beogradu sa 3:0 u 22. kolu Superlige Srbije.

"Meraklije" su prvi put u sezoni vezale dva trijumfa zaredom i to bez primljenog gola pošto su u prošloj rundi kod kuće savladale Javor iz Ivanjice sa 1:0.

Slavlje fudbalera Radničkog iz Niša protiv IMT-a
Slavlje fudbalera Radničkog iz Niša protiv IMT-afoto: Starsport©

Tim sa Čaira takođe je ostvario tek drugo slavlje u gostima, dok su "traktoristi" vezali treći poraz posle realno jačih rivala u vidu Partizana i TSC-a.

Prvo poluvreme bilo je tvrdo, domaćin je imao veći posed, ali je gost bio u kontroli pošto je Edmund Ado diktirao ritam meča na sredini terena.

Detalj sa utakmice IMT-a i Radničkog iz Niša
Detalj sa utakmice IMT-a i Radničkog iz Nišafoto: Starsport©

Nikola Vasiljević imao je odličnu odbranu kada je Miloš Luković iz slobodnog udarca gađao pod prečku.

U 44. minutu Stefan Čolović iskoristio je kiks protivnika i onda odigrao za Vanju Ilića koji je levom nogom sa leve strane pogodio bliži ugao.

Detalj sa utakmice IMT-a i Radničkog iz Niša1
Detalj sa utakmice IMT-a i Radničkog iz Niša1foto: Starsport©

Samo minut drugog poluvremena bio je dovoljan za 2:0 pošto je Jusuf Bamidele bio asistent, a strelac Semir Smajlagić.

Jusuf Bamidele (plavi dres) na utakmici IMT-a i Radničkog iz Niša
Jusuf Bamidele (plavi dres) na utakmici IMT-a i Radničkog iz Nišafoto: Starsport©

Nigerijac je upisao novu asistenciju u 71. minutu kada je brzinski prošao po desnoj strani i onda poslao precizan pas usamljenom Stefanu Vukiću.