SRPSKA TROBOJKA SE VIJORILA RIJADOM: Mitroviću ukazana velika čast, on se odužio novim golom! (VIDEO)
Aleksandar Mitrović, Foto: Power Sport Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

majstor fudbala

Svi ga vole u novom klubu

Objavljeno: 19:01h

Fudbaleri Al Hilala savladali su rezultatom 2:0 Al Feihu u okviru 19. kolu saudijske Premijer lige.

Navijači gostujućeg tima posvetili su transparent Aleksandru Mitroviću i čestitali mu na osvajanju "Zlatne lopte" u srpskom fudbalu.

Na transparentu je stajao natpis "Najbolji igrač u Srbiji u 2023." uz srpsku trobojku u pozadini.

Al Hilal je do pobede nad timom Vuka Rašovića došao dosta teže nego što se očekivalo.

Ali Al Bulajhi je u 86. minutu pogodio za 1:0, a onda je na scenu stupio Aleksandar Mitrović.

On je u 11. minutu nadoknade drugog poluvremena postavio konačnih 2:0 sa bele tačke i stigao do 17 pogotka u prvenstvu i zaostaje samo dva za najboljim strelcem, Kristijanom Ronaldom.

Ceo meč, pored Mitrovića, odigrao je i Sergej Milinković-Savić, dok je Vladimir Stojković na golu domaćina proveo prvih 45 minuta.

Al Hilal i posle 19. kola ostaje neporažen sa 17 pobeda i dva remija. Imaju čak deset bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Al Nasr, ali i meč više.