DERBI NA ENFILDU BEZ POBEDNIKA! Arsenal uzeo bod Liverpulu i ostao na prvom mestu (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Liverpula i Arsenala, Foto: Peter Byrne / PA Images / Profimedia

PREMIJER LIGA, 18. KOLO

Objavljeno: 21:04h

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su 1:1 u velikom derbiju 18. kola Premijer lige i gosti su remijem sačuvali prvo mesto na tabeli.

"Tobdžije" su povele u četvrtom minutu kada je Gabrijel glavom savladao Alisona posle slobodnog udarca kapitena Martina Odegarda.

Gabrijel slavi gol na Enfildu
Gabrijel slavi gol na Enfildufoto: EPA/ ADAM VAUGHAN

Situacija se proveravala u VAR sobi da se vidi da li je brazilski štoper bio u ofsajdu, ali je snimak pokazao da je Kodi Gakpo bio najbliži golu.

U 20. minutu sudija Kris Kavana možda je propustio da dosudi penal posle sporne situacije u kaznenom prostoru tima iz Londona.

Sudija Kris Kavana u razgovoru sa Virdžilom van Dajkom, kapitenom Liverpula
Sudija Kris Kavana u razgovoru sa Virdžilom van Dajkom, kapitenom Liverpulafoto: EPA/ADAM VAUGHAN

Mohamed Salah je pokušao da proturi loptu pored Martina Odegarda koji je igrao rukom, ali se glavni arbitar nije oglasio.

Devet minuta kasnije Trent Aleksander-Arnold je poslao dubinsku fenomenalnu loptu ka Mohamedu Salahu na desnoj strani.

Slavlje Mohameda Salaha sa saigračima
Slavlje Mohameda Salaha sa saigračimafoto: EPA/ADAM VAUGHAN

Egipćanin je prošao pored Oleksandra Zinčenka i matirao Davida Raju.

U 70. minutu rezervista Harvi Eliot je šutirao sa distance, lopta je zakačila Gabrijela i završila pored gola.

Detalj sa utakmice Liverpula i Arsenala
Detalj sa utakmice Liverpula i Arsenalafoto: EPA/ ADAM VAUGHAN

Enfild je mogao da se raduje u 72. minutu kada je Mohamed Salah povukao kontru, a Arnold je dobio loptu i pogodio prečku.