SERGEJEV PRVI HET-TRIK, MITROVIĆ STIGAO RONALDA: Srbi se igraju u Arabiji, a Al-Hilal gazi i bez Nejmara! (VIDEO)
Sergej Milinković-Savić slavi prvi gol Al-Hilala, Foto: Printscreen/X/@ActuSPL

Al-Hilal je sve bliži tituli

Objavljeno: 11:35h
Nedeljko Đukić

Srspki fudbaleri Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić su imali odličan dan u saudijskoj Pro ligi.

Al-Hilal je sa 7-0 pregazio Abhu na svom terenu i tako stigao do 50 poena pa je ubedljivo prvi na tabeli pošto je Al-Nasr drugi sa 37 bodova, doduše i dva meča manje.

Junak pobede Al-Hilala je bio Milinković-Savić koji je stigao do prvog het-trika u karijeri! Načeo je goste u 18. minutu, avoj drugi gol postiggao je u 79. na dodavanje Mitrovića, a u 95. minutu je kompletirao het-trik.

Mitrogol je dao drugi gol domaćina, iz penala, što mu je ukupno 16. u prvenstvu, čime se izjednačio na čelu liste strelaca sa Kristijanom Ronaldom.

Portugalac je za Al-Nasr imao više asistencija (osam naspram četiri Mitrovićeve) pa je i dalje prvi.