EPSKA BLAMAŽA: Ajaks doživeo jednu od NAJVEĆIH bruka u istoriji!
Fudbaleri Ajaksa u neverici posle epske blamaže u Utrehtu, Foto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

NEVEROVATNO

Ovo će se dugo, dugo, dugo pamtiti

Ajaks je užasno započeo sezonu, u međuvremenu se malo konsolidovao, ali je sada doživeo ogromno poniženje.

"Kopljanici" su poraženi na gostovanju amaterskom Herkulesu rezultatom 3:2 u okviru 1/16 finala Kupa Holandije.

Domaćin je poveo golovima Tima Pitersa u 16. i 66. minutu.

Uspeo je Ajaks da se vrati i izjednači pogocima Brajana Brobija i Čupe Akpoma u razmaku od 83. do 89. minuta.

Ipak, u trećem minutu nadoknade usledio je novi šok za Amsterdamerse, Mats Grotenberg postiže gol i Herkules stiže do najveće pobede u istoriji kluba.