MAĐARSKA U 97. AUTOGOLOM OBEZBEDILA EURO! Crna Gora mora da se nada PORAZU Srbije (VIDEO)
Slavlje fudbalera Mađarske, Foto: EPA/VASSIL DONEV

KVALIFIKACIJE ZA EP

Bugarska bila na korak do pobede posle dva vođstva i crveih kartona na obe strane

Objavljeno: 20:30h

Fudbalska reprezentacija Mađarske plasirala se na Evropsko prvenstvo 2024. godine autogolom u Bugarskoj u 97. minutu za 2:2.

To znači da Crna Gora mora večeras da savlada Litvaniju i "laku konjicu" u Budimpešti, ali i da Srbija izgubi u nedelju od Bugarske u Leskovcu.

Standings provided by Sofascore

Gosti su poveli golom Martina Adama u 10. minutu, a izjednačio je Spas Delev u 24. minutu.

Bugarska je ostala sa igračem manje zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona Valentina Antova u 36. minutu.

Dominik Soboslaj na utakmici protiv Bugarske
Dominik Soboslaj na utakmici protiv Bugarskefoto: EPA/VASSIL DONEV

Isto se dogodilo Mađarskoj, odnosno Milošu Kerkezu u 57. minutu, a Kiril Despodov pogodio je za novo vođstvo iz penala u 78. minutu.

Na kraju, izabranici Marka Rosija radovali su se autogolom Aleksa Petkova u sedmom minutu nadoknade drugog poluvremena.