MINIMALAN PORAZ SRBIJE U LUVENU: Belgijanci na startu kaznili kiks Pavlovića, Đuričić 2 puta pogađao okvir gola!

prijateljska utakmica

Objavljeno: 22:57h
Završeno
22:36h

Fudbalska reprezentacija Srbije je poražena 0:1 (0:1) na gostovanju selekciji Belgije u prijateljskoj utakmici u Luvenu.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su jedini gol na meču primili posle samo 61 sekunde.

Strahinja Pavlović je neoprezno vratio loptu ka Predragu Rajkoviću ne primetivši Lou Opendu. Golman Srbije je prvi stigao do lopte, ali je samo smakao do Janika Karaska a kapiten domaćih je odmah pokupio i sa ivice šesnaesterca poslao u nebranjenu mrežu.

"Orlovi" su se postepeno stabilizovali i zapretili prvo preko Filipa Samardžića, a onda je Filip Đuričić pogodio stativu u 31. minutu. Sa druge strane, Openda je u četiri navrata šutirao na gol Srbije, dva puta iz povoljnih pozicija, ali mu je Rajković odbranio svaki šut.

Na poluvremenu je Piksi uveo Filipa Kostića i Sašu Lukića. U prvih 20 minuta su Belgijanci više pritiskali, ali nije bilo šuteva na gol ni na jednoj strani.

U 67. minutu, na teren su ušli Dušan Tadić, Aelksandar Mitrović i Nikola Milenković, a za Belgijance Leandro Trosard i Miši Bačuaji.

Nemanja Radonjić je snažnim udarcem u 71. minutu najavio pritisak Srbije, a odmah potom ga je zamenio Andrija Živković. Lukić je potom tri puta pokušavao sa distance, na drugoj strani je Rajković odbranio pokušaj Bačuajia, ali je jedina velika šansa viđena u finišu.

Nakon divne akcije "Orlova", Kostić je sleva poslao loptu u peterac gde je do nje stigao Đuričić, ali je uspeo da je usmeri samo na prečku. Tako je drugi put na utakmici pogodio okvir gola.

1 / 5 Foto: EPA/Olivier Matthys

Selekciju Srbije sada očekuje poslednja utakmica grupe I u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. U nedelju od 15.00 u Leskovcu dočekuju reprezentaciju Bugarske i dovoljan im je bod da osiguraju plasman u Nemačku. Prolaz dalje imaće obezbediće i ranije, ako Crna Gora ne pobedi Litvaniju u četvrtak.

22:36h

90+4. minut - kraj utakmice.

22:34h

90+3. minut - Pavlović je imao poslednju priliku, ali nije uspeo da se iskupi za kiks na startu.

22:33h

90. minut - tri minuta nadoknade.

22:30h

89. minut - divna akcija "Orlova", Kostić je sleva poslao loptu u peterac gde je do nje stigao Đuričić, ali je uspeo da je usmeri samo na prečku. Odbila se lopta pa od fudbalera Belgije otišla u korner...

Belgija - Srbija 2023., Amen Al-Dakil, Aleksandar Mitrović, Mats Sels

Posle kornera, Pavlović je tražio penal, ali uzalud.

22:17h

78. minut - tri puta je Lukić pokušao sa distance - jednom je izblokiran, druga dva puta je prebacio gol.

22:14h

73. minut - Bačuaji je dobro šutirao, Rajković odbio loptu u stranu. Tamo je Lukebakio mogao da šutria, ali je odabrao dodavanje koje je bilo neprecizno.

22:12h

71. minut - Radonjić je lepo sebi stvorio prostor na desnom boku pa levicom snažno šutirao. Gađao je suprotni gornji ugao, ali je bio zamalo neprecizan.

Odmah potom zamenio ga je Živković.

22:08h

67. minut - izmene na obe strane - Tadić, Mitrović i Milenković su ušli umesto Samardžića, Vlahovića i Veljkovića. Na drugoj strani, Trosard i Bačuaji su zamenili Karaska i Opendu.

22:08h

66. minut - prvi šut u gol u nastavku, Rajković je odbranio pokušaj Demana.

21:59h

57. minut - Veljković je po svemu sudeći želeo da se revanšira Opendi pa ga je grubo faulirao i dobio žuti karton.

Belgija - Srbija 2023., Miloš Veljković, Janik Karasko, Loa Openda, Marijan Barbu, Dragan Stojković Piksi
21:53h

49. minut - Veljković se oporavio i nastavio utakmicu.

21:49h

48. minut - Veljković je dobio udarac u lice od Opende i ostao da leži pa je sudija Barbu prekinuo susret.

21:45h

46. minut - Piksi je izveo Grujića i Mladenovića, a uveo Lukića i Kostića za drugo poluvreme. Tedesko je napravio tri promene - sad su na terenu Fanks, Lukebakio i Fas.

21:34h

45. minut - nema nadoknade, kraj prvog poluvremena.