SPEKTAKULARAN DERBI U NAPULJU: Napoli i Milan odigrali STRAŠAN meč!
Velika borba vodila se podno Vezuva, Foto: EPA/Ciro Fusco

prštalo na sve strane

Nisu razočarali brojne fanove širom Italije i sveta

Fudbaleri Napolija i Milana odigrali su nerešeno rezultatom 2:2 u okviru 10. kola Serije A.

Šampion Italije je ostao na poziciji četiri i ima 18 bodova, dok su Rosoneri treći sa četiri boda viška u odnosu na večerašnjeg rivala.

Milan je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu i to je krunisao sa dva gola, a oba je postigao isti igrač.

U pitanju je Olivije Žiru, koji je u svom stilu, glavom, pogađao u 22. i 31. minutu na asistencije Kristijana Pulišića i Davidea Kalabrije.

Ipak, Napolitanci se nisu predavali, bili su nešto bolji u nastavku i stigli do boda.

Mateo Politano je u 50. minutu smanjio na 2:1, a onda je Đakomo Raspadori postigao magičan pogodak iz slobodnog udarca, perfektnim šutem u bliži ugao gola Majka Manjana pogodio je za 2:2.

Do kraja meča bilo je šansi na obe strane, zaista smo gledali fantastičan fudbal, ali novih promena rezultata nije bilo.

Jedino je Napoli ostao sa igračem manje nakon što je Natan dobio drugi žuti karton u 89. minutu.

Oba tima su u nadoknadi vremena imali velike šanse, ali su Kalabrija i Kviča Kvaračkelija bili neprecizni.

Srpski napadač Luka Jović zaigrao je od 81. minuta umesto Rafaela Leaa, ali je ponovo bio bez učinka.