SITI I DALJE VLADA MANČESTEROM: "Građani" preslišali "Đavole", dva gola i asistencija UBITAČNOG Holanda! (VIDEO)
Siti je razbio Junajted kao gost. a igrač utakmice bio je ubitačni Erling Holand, Foto: EPA/Adam Vaughan

premijer liga, 10. kolo

Objavljeno: 18:38h

Mančester Siti je ubedljivo dobio gradski derbi sa Junajtedom, i to kao gost - 3:0 (1:0), u 10 kolu Premijer lige.

Aktuelni šampioni Premijer lige, Lige šampiona i osvajači FA kupa, poveli su u 26. minutu golom Erlinga Holanda iz penala dosuđenog nakon intervencije VAR-a.

Norvežanin je duplirao prednost "Građana" u 49. minutu a veliki trijumf je upotpunio asistencijom za Fila Fodena koji je stavio tačku u 80. minutu.

Siti je stigao Arsenal na drugom mestu, imaju po 24 boda, dok je Junajted deveti sa 15 osvojenih poena.

Ranije danas su odigrana četiri meča, uključujući pobede Liverpula i Aston Vile.