ARSENAL DEKLASIRAO ŠEFILD: Enketija sa het-trikom uzvratio poverenje Arteti!

bez problema

Sjajna partija čete Mikele Artete

Fudbaleri Arsenala ostvarili su odličan rezultat i savladali Šefild Junajted na svom terenu rezultatom 5:0.

Tim Mikela Artete nastavio je trku za prvim mestom, a ovoga puta pobedu mu je doneo dugo osporavani Edi Enketija koji je postigao tri gola i tako pokazao da ipak može da bude od koristi ekipi u trci za titulu.

Arsenal je već u 28. minutu poveo preko Enketije nakon asistencije Rajsa i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme. Ipak, u drugom je krenuo potpuni raspad gostiju te je prvo Enketija u 50. minutu povisio na 2:0, dok het trik je već došao u 58. minutu kada je pitanje pobednika već bilo odlučeno.

U samoj završnici "tobdžije" su preko Viere povisili na 4:0 nakon penala, dok je peti gol u nadoknadi postigao Tomijasu.

Arsenal je tako nastavio trku sa Totenhemom i Mančester sitijem i iz 10 utakmica ima sedam pobeda i tri remija.