KVALIFIKACIJE ZA SP: Mesi srušio očajni Peru, Nejmar i Brazil u suzama!
Leo Mesi i Enco Fernandez proslavljaju gol Argentine, Foto: CRIS BOURONCLE / AFP / Profimedia

južna amerika

Zanimljivi rezultati u Južnoj Americi

Objavljeno: 08:26h

Dok u Evropi traju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, u Južnoj Americi odavno je počela borba za plasman na Svetsko prvenstvo 2026. godine.

U noći između utorka i srede odigrane su utakmice 4. kola kvalifikacija, a bilo je i nekih iznenađenja.

Šampion sveta Argentina opravdala je ulogu favorita i u gostima savladala Peru rezultatom 2:0.

Ono što je zanimljivo, jeste da selekcija Perua i posle četiri odigrana kola nema niti jedan udarac u okvir gola rivala, zaista neverovatan poduhvat.

Lionel Mesi
Lionel Mesifoto: CRIS BOURONCLE / AFP / Profimedia

"Gaučosi" su pitanje pobednika rešili u drugoj polovini prvog poluvremena kada je oba gola postigao Lionel Mesi. On je u 32. minutu pogodio za 1:0, a deset minuta kasnije postavio je konačnih 2:0.

Za razliku od Argentine, Brazil nije prošao kako je očekivao. "Karioke" su na gostovanju Urugvaju izgubile rezultatom 2:0.

Da stvar bude gora, Nejmar se povredio u prvom poluvremenu i u suzama napustio teren.

Nejmar
Nejmarfoto: Pablo PORCIUNCULA / AFP / Profimedia

Junak Urugvajaca bio je napadač Liverpula Darvin Nunjez. On je u 42. minutu doneo prednost svom timu, a potom je asistirao Nikolasu de la Krugu za konačnih 2:0 u 77. minutu.

Ovo je bila prva pobeda dvostrukog šampiona planete nad Brazilom posle čak 22 godine.

Darvin Nunjez
Darvin Nunjezfoto: Eitan ABRAMOVICH / AFP / Profimedia

U preostala tri susreta, Paragvaj je savladao Boliviju u Asunsionu rezultatom 1:0, golova nije bilo na meču između Kolumbije i Ekvadora, dok je Venecuela na svom terenu deklasirala Čile rezultatom 3:0.