ZVEZDA IH PONIZILA, A ONI DOMINIRAJU: Fiorentina SRUŠILA šampiona u gostima!
Bonaventura i Bukari u duelu na Marakani, Foto: Starsport

sjajna forma

Velika pobeda kluba sa stadiona Artemio Franki

Objavljeno: 23:07h

Fudbaleri Fiorentine savladali su u gostima šampiona Italije Napoli rezultatom 3:1 u okviru 8. kola Serije A.

Klub iz Firence je pripreme za novu sezonu počeo debaklom od Crvene zvezde rezultatom 5:0, a par meseci kasnije ovaj tim deluje potpuno drugačije.

Fiorentina će poslednju reprezentativnu pauzu u ovoj godini dočekati na visokom četvrtom mestu i to sasvim zasluženo.

Fudbaleri Fiorentine
Fudbaleri Fiorentinefoto: Alessandro Garofalo / LaPresse / Profimedia

Josip Brekalo je već u 7. minutu doneo prednost gostima sa stadiona Artemio Franki.

Nedugo posle toga zbog ofsajda poništen je gol Viktora Osimena, ali je Argentinac u petom minutu nadoknade, ipak, doneo izjednačenje Napoliju sa bele tačke.

U nastavku Fiorentina stiže do pobede. Prvo je Đakomo Bonaventura u 63. minutu doneo novu prednost izabranicima Vićenca Italijana, a konačnih 3:1 postavio je Nikolas Gonzalez u 93. minutu.

Fiorentina je četvrta sa 17 bodova, dok je Napoli peti sa tri poena manje.

Standings provided by Sofascore

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU