KAKVI MEČEVI: Atletiko i Šahtjor pobedili posle velikih preokreta!
Alvaro Morata, Foto: PRESSINPHOTO / Shutterstock Editorial / Profimedia

spektakli

Dva meča, deset golova u Ligi šampiona

Od 18:45 odigrana su prva dva meča današnjeg programa Lige šampiona.

Atletiko Madrid je na svom terenu savladao Fejnord rezultatom 3:2 u meču punom preokreta u grupi E.

Mario Hermoso je u 7. minutu postigao autogol, a domaćin je pet minuta kasnije izjednačio preko Alvara Morate.

Ipak, u 34. minutu gosti iz Roterdama ponovo stižu do vođstva, David Hancko je bio strelac.

Činilo se da će Fejnord voditi na poluvremenu, ali se onda pojavio Antoan Grizman. Francuz se sjajno snašao i makazicama savladao golmana gostiju u 49. minutu prvog poluvremena za 2:2.

Pobedu Atletiku doneo je Alvaro Morata u 47. minutu.

Standings provided by Sofascore

Antverpen je na svom Bosuil stadionu imao sve u svojim rukama, ali je doživeo šokantan poraz od Šahtjora rezultatom 3:2 u meču grupe H.

Šampion Belgije je sjajno otvorio meč, posle 33 minuta vodio je rezultatom 2:0. Arbnor Muja je pogodio u 3. minutu, a Mišel Balikviša u 33.

Ipak, u drugom poluvremenu totalni preokret. Danilo Sikan je u 48. smanjio na 2:1, a potom je Jaroslav Rakicki pogodio iz slobodnjaka, uz malo sreće, u 71. minutu.

Sikan u 76. minutu postiže i drugi gol za totalni preokret šampiona Ukrajine. Antverpen je u sedmom minutu nadoknade imao najbolju moguću šansu da stigne do remija, ali je Tobi Aldervejreld penal poslao pored gola.

00:43

NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU