ZVEZDA NIJE USPELA: Crveno-beli bez pobede protiv Jang Bojsa, Bukari doneo bod!
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

Objavljeno: 08:03h
Završeno
22:59h

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da savladaju Jang Bojs u grotlu Marakane u okviru 2. kola grupne faze Lige šampiona.

Srpski i švajcarski šampion odigrali su nerešenim rezultatom 2:2, pa posla dva kola oba tima imaju po bod.

Na Marakani je bilo prisutno 47.000 ljudi, a među njima je bio i najbolji teniser u istoriji Novak Đoković.

Koreografija Delija, Koreografija, FK Crvena zvezda

Zvezda je propustila šansu da dođe do tri velika boda pred dva duela sa dosta jačim Lajpcigom, dok će Švajcarci odigrati dva uzastopna duela sa Mančester sitijem, ali njima svakako dosta više odgovara ovaj bod.

Crveno-beli su od starta pokušali da izvrše ogroman pritisak na polovini Jang Bojsa, ali je gost imao prvu šansu preko Darijana Maleša koji je sa dvadesetak metara šutrao malo preko gola.

Samo minut kasnije brzonogi Bukari pravi pometnju na desnoj strani terena, zatim je Ivanićev šut izblokiran, a u nastavku akcije Hvang pronalazi Šerifa Endiaja koji je pokušao petom da loptu pošalje u mrežu, ali je golman Raćopi odlično redagovao.

Usledio je dosta mirniji period igre, Zvezdin tempo je potpuno opao, a Jang Bojs je sve češće bio na polivini srpskog šampiona.

Garsija je opasnim udarcem pripretio, ali je Omri Glazer odlično reagovao u 27. minutu i izbacio loptu u korner.

I onda pravo niotkuda Zvezda stiže do vođstva u 35. minutu. Bukari je dobio dugu loptu, ušao je u kazneni prostor, a potom asistirao Šerifu Endiaju, koji je pogodio za 1:0. Pomoćni sudija digao je ofsajd zastavicu, ali je VAR preinačio njegovu odluku, baš kao na Etihadu, pa je slavlje moglo da počne.

Šerif Endiaj, Šerif Endiaje, FK Crvena zvezda

Do kraja poluvremena je i Bukari savladao Raćopija posle odlične asistencije Mirka Ivanića, ali ovoga puta VAR provera je otvrdila da je Bukari bio u malom ofsajdu i taj pogodak je poništen.

Pred kraj poluvremena gosti su ponovo preuzeli inicijativu, a u poslednjim sekundama nadoknade vremena Glazer je odličnom intervencijom sačuvao vođstvo crveno-belima.

Očajan početak drugog poluvremena imala je Zvezda, gosti su već u 47. minutu stigli do 1:1. Monteiro je sjajno pronašao Filipa Ugrinića koji je preciznim udarcem savladao Glazera.

Filip Ugrinić

Šest minuta kasnije poništen je zbog ofsajda, opravdano, pogodak Endiajera posle promašaja Stefana Mitrovića i In-beom Hvanga.

Usledio je hladan tuš na Marakani, Naser Điga nespretno igrao rukom u kaznenom prostoru, a glavni arbitar Vilijam Kolum je posle prelgedavanja snimka bez dileme pokazao na belu tačku. SedrikIten je izveo penal i doneo prednost Jang Bojsu.

Bahar reagovao izmenama, ušli su Olajinka, Katai i Lučić umesto Rodića, Stamenića i Mitrovića, pa je Zvezda u završnicu meča ušla u prilično ofanzivnoj formaciji.

FK Jang Bojs

Ređali su se korneri za Zvezdu, pretili su Katai, Lučić, Hvang, Olajinka, ali su gosti nekako uspevali da se odbrane.

Nekoliko velikih šansi propustila je Zvezda, a onda je u 83. minutu mogla da usledi surova kazna. Rezervista Ganvula je neometan sa nekoliko metara glavom šutirao preko gola.

Žan-Filip Kraso, zamenio Endiajea, je dva minuta kasnije imao dobru šansu, ali je loše šutirao.

Zvezda nije htela da stane, pa je u 88. minutu stigla do izjednačenja. Kraso je sjajno progirao Bukarija koji je iz mrtvog ugla preciznim i snažnim udarcem savladao ovog puta nemoćnog Raćopija za 2:2.

Osman Bukari, FK Crvena zvezda, Fudbal

Do kraja je Zvezda pokušavala da dođe do preokreta i pobede, Mijailović je u petom minutu nadoknade šutirao pravo u Raćopija, a Olajinka minut kasnije u situaciji jedan na jedan prebacio gol, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd poziciju.

Poslednju priliku je propustio Katai, posle centaršuta Hvanga, kada je traljavo šutirao pored gola.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

22:06h

II POLUVREME 2:2 (1:0)

Kraj meča, Crvena zvezda je odigrala nerešeno 2:2 protiv Jang Bojsa.

90 + 7. minut - Veliku šansu promašuje Kataij.

90 + 1. minut - Sedam minuta nadoknade na Marakani. Žuti karton Šeik Nijase.

88. minut - GOOOOOOL - Zvezda poravnava na 2:2. Čudesan pogodak Bukarija iz mrtvog ugla, niko na stadionu nije odmah shvatio da je Ganjanin pogodio mrežu.

85. minut - Loš udarac Krasoa iz izgledne situacije.

83. minut - Stopostotna šansa za Ganvulu, neometan je glavom promašio ceo gol sa šest, sedam metara.

80. minut - Žuti karton dobija i Aleksandar Dragović, a Žan-Filip Kraso menja povređenog i umornog Endiaeja.

79. minut - Velika šansa za Eliju, Glazer brani.

78. minut - Veliku šansu propušta Katai glavom.

77. minut - Nekoliko kornera Zvezde, ali odbranio se tim iz Švajcarske.

FK Jang Bojs, Omri Glazer, Liga šampiona

74. minut - Dvostruka izmena Jang Bojsa, izašli su Iten i Maleš, a ušli Migel Čaiva i Silver Ganvula.

73. minut - Žuti karton dobija i Srđan Mijailović, a Škot ga pokazuje i kapitenu gostiju Kamari.

71. minut - Još jedna odbrana Raćopija, Endiaj je bio u šansi.

Slavlje fudbalera Jang Bojsa
Slavlje fudbalera Jang Bojsafoto: Starsport

70. minut - Umalo autogol Mohameda Alija Kamare, na kraju samo korner za Zvezdu. Posle kornera ozbiljna šansa za Zvezdu i sjajna odbrana Raćopija.

69. minut - Vladimr Lučić i Aleksandar Katai menjaju Marka Stamenića i Stefana Mitrovića.

65. minut - Sada žuti i za Bukarija koji je prekinuo obećavajući napad gostiju.

62. minut - Odmah Bahar reaguje izmenom, Milana Rodića zamenio je Piter Olajinka.

61. minut - Jang Bojs vodi rezultatom 2:1. Điga je igrao rukom, a sudija Vilijam Kolum je posle gledanja VAR snimka pokazao na belku tačku. Sedrik Iten je bio precizan.

58. minut - Hvang dobija žuti karton, treći fudbaler Crvene zvezde koji je dobio javnu opomenu posle Ivanića i Endiajea. Opravdano ga je Korejac zaradio zbog povlačanje Ugrinića.

53. minut - Sjajan napad Zvezde, odbranio je Raćopi njegov udarac, a potom je Endiaj iz ofsajda postigao gol.

52. minut - Još jedan opasan napad Jang Bojsa.

50. minut - Opasan napad Jang Bojsa i strašan udarac Sedrika Itena, ali je uspeo Glazer fantastično da zaustavi ovaj udarac.

48. minut - Jang Bojs poravnava rezultat na 1:1. Strelac je Filip Ugrinić posle sjajne akcije gostiju.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na Marakani.

20:58h

I POLUVREME 1:0

Poluvreme na Marakani, Zvezda vodi rezultatom 1:0.

45 + 6. minut - Opasan šut Ugrinića i još jedna refleksna intervencija Glazera Omrija.

45 + 5. minut - Žuti karton za Mirka Ivanića zbog oštrog starta nad Nijaseom.

45 + 3. minut - Pogodak Bukarija poništen je zbog ofsajda.

45 + 1. minut - Šest minuta nadoknade prvog poluvremena.

35. minut - GOOOOOOL - Crvena zvezda vodi rezultatom 1:0. Sjajna kontra Crvene zvezde, Osman Bukari je asistirao, a Šerif Endiaj pogodio za 1:0. Sudije su prvo dosudile ofsajd, ali baš kao i u Mančesteru, VAR je preinačio odluku.

27. minut - Odličan udarac Garsije i odbrana Glazera.

23. minut - Opasan napad Jang Bojsa, ali je Monteiro loše zahvatio loptu.

Elija i Mijailović u duelu
Elija i Mijailović u duelufoto: Starsport

21. minut - Mirniji period meča, bez velikih šansi i opasnih napada.

6. minut - Stopostotnu šansu petom promašuje Endiaj, Raćopi sjajno brani.

4. minut - Jang Bojs je prvi pripretio, Darijan Maleš je šutirao malo preko gola sa ivice šesnaesterca.

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezdefoto: Starsport

1. minut - Krenuo je meč na stadionu Rajko Mitić.