PARTIZAN SE OSAMIO NA VRHU! Kalulu "otvorio vrata" za plus četiri u odnosu na Zvezdu (VIDEO/FOTO)
Radost fudbalera Partizana, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 10. KOLO

Crno-beli su i ispred TSC-a od kog imaju dva boda više

Objavljeno: 21:01h
Veljko Petrović

Fudbaleri Partizana pobedili su sa 2:0 Napredak u Kruševcu u 10. kolu Superlige Srbije i tako se osamili na prvom mestu!

Crno-beli sada imaju dva boda više od TSC-a i četiri koraka ispred su najvećeg rivala Crvene zvezde.

1 / 14 Foto: Starsport©

"Parni valjak" poveo je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je prvenac upisao Aldo Kalulu.

1 / 6 Foto: Starsport©

Izabranici Igora Duljaja povećali su prednost u 75. minutu autogolom Stefana Jovanovića koji je bezpotrebno dirao loptu koja je išla u gol aut.

Prvo poluvreme bilo je najboljih 45 minuta Partizana ove sezone pošto je imao maksimalnu kontrolu na terenu i stvarao, ali i promašio veliki broj šansi.

Drugo poluvreme otvorio je Mateus Saldanja bombom sa ivice šesnaesterca kada je posle udarca desnom nogom pogodio stativu u 49. minutu.

Šest minuta kasnije kapiten Svetozar Marković je posle kornera sa desne strane sa sedam metara poslao loptu pored gola.

"Čarapani" su mogli do izjednačenja u 67. minutu, ali je udarac Milana Bojovića u kaznenom zaustavio golman Aleksandar Jovanović.

Aldo Kalulu mogao je da reši pitanje pobednika u 73. minutu kada je lopta završila preko gola posle udarca sa 12 metara.

Zatim je usledio autogol autogol pošto je Stefan Jovanović uklizavanjem ispred Alda Kalulua, a posle centaršuta Gajasa Zahida ubacio loptu u svoju mrežu.

Detalj sa utakmice Napretka i Partizana u Kruševcu
Detalj sa utakmice Napretka i Partizana u Kruševcufoto: Starsport©

Samed Baždar je mogao u poslednjim sekundama da se upiše u strelce, ali se još jednom dobrom intervencijom istakao golman Vladimir Savić.