PEŠIĆ "ZAKUCAO" ČUKARIČKI: Ništa od iznenađenja u Budimpešti, Ferencvaroš pokazao KVALITET
Ferencvaroš - Fenerbahče, Foto: EPA-EFE/Szilard Koszticsak

1. KOLO LIGE KONFERENCIJA

Srpski tim poražen u Mađarskoj

Objavljeno: 21:13h

Fudbaleri Čukaričkog su poraženi na gostovanju Ferencvarošu sa 3:1, u okviru 1. kola F Grupe Lige konferencije.

Nisu uspeli izabranici Igora Matića da režiraju iznenađenje u Budimpešti i zabeleže istorijsku pobedu.

Mora se reći da su hrabro ušli u meč i nadigravali se sa šampionom Mađarske koji sa klupe predvodi srpski stručnjak Dejan Stanković, ali poklekli su u finišu prvog poluvremena, dok su u većini drugog bili u podređenom položaju.

Čukarički je vodio od 26. minuta golom Đorđa Ivanovića, a prethodno je VAR dvaput bio na strani našeg tima - poništen je gol u 10. minutu, kao i odluka sudije da dosudi penal...

Fudbaleri Ferencvaroša
Fudbaleri Ferencvarošafoto: EPA-EFE/Szilard Koszticsak

Ali, u 44. minutu domaći stižu do izjednačenja, pošto je gol sa bele tačke postigao Varga.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, pošto Čukarički prima gol u 8. minutu nadoknade.

Ovusu je posle kornera, sa ivice kaznenog prostora uputio precizan udarac koji je završio iza leđa golmana Čukaričkog.

U drugom poluvremenu smo gledali Čukarički u podređenom položaju, a put do mreže je pronašao nekadašnji napadač Zvezde, Aleksandar Pešić.

On je postavio konačan rezultat u 79. minutu kada je sjajno reagovao posle odbijene lopte i tako rešio sve dileme oko pobednika.

U okviru iste grupe su Fiorentina i Genk odigrali nerešeno 2:2.

Fiorentina je povela već u sedmom minutu meča preko Ranijerija, da bi smo pet minuta kasnije Genk izjednačio golom Zećerija.

Ranijeri je u 23. minutu zabeležio drugi gol na meču posle prekida, ali u finišu meča Genk stiže do izjednačenja preko Mekenzija koji postavlja konačnih 2:2.