ČUKARIČKI SRUŠIO ZVEZDU NA BRDU! Golčina Nigerijca presudila crveno-belima pred Mančester siti (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Čukaričkog, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE, 7. KOLO

Domaćin poveo iz penala, gost izjednačio na isti način. Crveni karton za trenera Igora Matića i majstorija Sandeja Adetundžija

Objavljeno: 20:57h

Senzacija na Banovom brdu! Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Crvenu zvezdu sa 2:1 u derbiju sedmog kola Superlige Srbije.

1 / 14 Foto: Starsport©

Domaćin je tako napravio odličnu uvertiru pred gostovanje Ferencvarošu koji vodi Dejan Stanković u prvom kolu grupne faze Lige Evrope.

Sa druge strane, gosti u utorak igraju protiv Mančester sitija u prvom kolu grupne faze Lige šampiona i sigurno da ovaj neuspeh ne prija.

Detalj sa utakmice Čukaričkog i Crvene zvezde
Detalj sa utakmice Čukaričkog i Crvene zvezdefoto: Starsport©

Čukarički je poveo u 24. minutu golom kapitena Marka Docića sa penala i tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Crvena zvezda izjednačila je na isti način preko Žana-Filipa Krasoa u 48. minutu, a samo tri minuta ranije zamenio je Uroša Spajića.

Tada je glavni sudija Miloš Milanović zbog prigovora pokazao direktan crveni karton Igoru Matiću, treneru domaćina.

Presudan momenat dogodio se u 75. minutu golčinom Sandeja Adetunđija, nigerijskog napadača u redovima "brđana."

Igor Matić i Sandej Adetunđi
Igor Matić i Sandej Adetunđifoto: Starsport©

Ovo je drugi poraz crveno-belih u tri kola nacionalnog šampionata posle onog na Voždovcu.