PREKID, CRVENI KARTON, PROMAŠENI PENAL, PA 2 GOLČINE: Rumuni u finišu dotukli tzv. Kosovo!
Valentin Mihajla je overio trijumf Rumunije protiv tzv. Kosova, Foto: EPA/Robert Ghement

kvalifikacije za euro 2024.

Ovaj trijumf je vratio Rumuniju na drugo mesto grupe I sa 12 bodova četiri kola pre kraja

Utakmica fudbalskih reprezentacija Rumunije i tzv. Kosova (2:0) u Bukureštu je poslednja završena i zatvorila je septembarski "prozor" kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Zbog prekida koji je nastao kada su gostujući igrači napustili teren zbog skandiranja domaće publike "Kosovo je Srbija" i "Srbija, Srbija", ali i transparenta "Besarabija je Rumunija", meč je potrajao skoro do ponoći.

Vedat Murići, sa dva gola junak remija sa Švajcarskom tri dana ranije (ako izuzmemo Granita Džaku koji je praktično pustio gol za izjednačenje), ovoga puta je bio tragičar tzv. Kosova.

Dobio je drugi žuti karton u 41. minutu, ali Rumuni nisu uspevali da kapitaliziraju igrača više čak ni kad su izborili penal koji kapiten Nikolae Stanču nije iskoristio u 61. minutu.

Ipak, iskupio se u 83. minutu golom pod prečku a za konačnih 2:0 postarao se Valentin Mihajla u 93. minutu utakmice.

Ovaj trijumf je vratio Rumuniju na drugo mesto grupe I sa 12 bodova četiri kola pre kraja. Prva je Švajcarska sa 14 bodova, a Izrael treći sa 11. Tzv. Kosovo ima 4 boda.