SRBIJA U PROBLEMU: Partizanovci nosili Crnu Goru do pobede, Jovetić HEROJ u dubokoj nadoknadi!
Stevan Jovetić, Foto: EPA-EFE/Szilard Koszticsak

LUD MEČ

Dramatičan meč u Podgorici i ishod koji ne odgovara srpskoj reprezentaciji

Fudbaleri Crne Gore stigli su do velika tri boda.

Naši susedi su u balkanskom derbiju savladali u Podgorici Bugarsku rezultatom 2:1.

Ovim trijumfom Crnogorci su pretekli Srbiju na tabeli i sada se nalaze na poziciji dva sa osam bodova, ali i mečom više u odnosu na "Orlove".

Sa druge strane, Bugari su novim porazom ostali bez ikakvih šansi da se domognu Nemačke.

Crna Gora je povela golom bivšeg fudbalera Partizana Stefana Savića u 46. minutu prvog poluvremena.

Drugo poluvreme donelo je dosta više uzbuđenja, šansi, ali i boljeg fudbala. Bugari su zaigrali nešto ofanzivnije i to im se isplatilo u 59. minutu kada su dobili penal, a Igor Vujačić drugi žuti, samim tim i crveni karton.

Odgovornost je preuzeo Kiril Despodov, ali mu je golman Milan Mijatović fantastično zaustavio udarac.

Usledio je mirniji period igre, a onda spektakularnih poslednjih dvadesetak minuta. Uspeli su Bugari posle lepe akcije da izjednače u 79. minutu golom debitanta Preslava Borukova, koji je u igru ušao sa klupe.

Nastavili su izabranici Mladena Krstajića sa napadima, opsedali su gol Crnogoraca, ali nikako nisu mogli do preokreta.

Opasan je bio i domaćin, te je preko Stevana Jovetića pogodio prečku.

A, onda u 95. minutu zemljotres u Podgorici. Rezervista Driton Čamaj sjajno je centrirao, a Jovetić, još jedan bivši igrač Partizana, magičnim udarcem glavom savladao nemoćnog golmana Bugarske za veliko slavlje na terenu i tribinama.

Na kraju velika pobeda Crne Gore i tri boda koja ih ostavljaju u trci sa Srbijom u borbi za plasman na EURO.