MITROVIĆEV HET-TRIK UNIŠTIO LITVANCE! "Orlovi" visoko leteli u Kaunasu (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Srbije u Litvaniji, Foto: EPA/TOMS KALNINS

KVALIFIKACIJE ZA EURO

Objavljeno: 23:58h
Završeno
19:29h

Fudbalska reprezentacija Srbije od 20.45 u Kaunasu protiv Litvanije igra utakmicu šestog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Domaćin u meč ulazi posle remija sa Crnom Gorom od 2:2, dok su "orlovi" posle brzog preokreta poraženi u Beogradu protiv Mađarske.

Zanimljivo, izabranici Dragana Stojkovića Piksija kvalifikacije za Nemačku otvorili su baš protiv večerašnjeg rivala.

Tada je na stadionu "Rajko Mitić" bilo 2:0 golovima kapitena Dušana Tadića u 16. i Dušana Vlahovića u 53. minutu.

00:15

Dragan Stojković Piksi na svom Čairu gleda utakmicu Radnički - Gzira

22:38h

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Litvaniju u Kaunasu sa 3:1 u šestom kolu G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Heroj na gostovanju bio je Aleksandar Mitrović koji je upisao het-trik za 22 minuta i tako vratio "orlove" na drugu poziciju.

Slavlje Aleksandra Mitrovića u Litvaniji
Slavlje Aleksandra Mitrovića u Litvanijifoto: EPA/TOMS KALNINS

Napadač Al Hilala bio je strelac u 21. i 32. minutu glavom sa peterca posle odličnih centaršuteva Filipa Mladenovića koji je odigrao bez greške.

U 43. minutu popularni Mitrogol došao je do het-trika, ali mu je ovoga puta asistent bio kapiten Dušan Tadić koji je odigrao 100. meč za nacionalni tim.

1 / 14 Foto: EPA/TOMS KALNINS

Konačan rezultat postavio je Gitis Paulauskas pošto je iskoristio grešku i nesmotrenost u odbrani "orlova."

U drugom poluvremenu su izabranici Dragana Stojkovića Piksija kontrolisali dešavanja na terenu i rutinski priveli susret kraju.

Пласман обезедио Sofascore

00:15

(Espreso/Veljko Petrović)

Izmena: 23:58h
22:38h

90+4. minut - Kraj utakmice, pobeda Srbije u Litvaniji od 3:1 het-trikom Aleksandra Mitrovića.

Izmena: 22:50h
22:37h

90+2. minut - Žuti karton za Stefana Mitrovića.

22:35h

88. minut - Uroš Račić zamenio je Sergeja Milinković-Savića.

22:29h

84. minut - Sergej Milinković-Savić dobio je žuti karton.

Sergej Milinković-Savić na utakmici Litvanije i Srbije
Sergej Milinković-Savić na utakmici Litvanije i Srbijefoto: EPA/TOMS KALNINS

Nemanja Radonjić zamenio je Filipa Mladenovića, a Lazar Samardžić kapitena Dušana Tadića.

Filip Mladenović na utakmici Litvanije i Srbije
Filip Mladenović na utakmici Litvanije i Srbijefoto: EPA/TOMS KALNINS

Šst minuta ranije Eligijus Jankauskas zamenio je strelca gola Gitisa Paulauskasa.

22:17h

72. minut - Dušan Vlahović i Stefan Mitrović zamenili su Aleksandra Mitrovića i Andriju Živkovića.

22:13h

69. minut - Srbija kontroliše dešavanja na terenu, a očekivan je ritam igre pao u odnosu na prvo poluvreme.

22:00h

48. minut - Gertmonas odbranio je volej Gudelja sa ivice kaznenog, a onda i pokušaj Sergeja glavom.

21:54h

46. minut - Počinje drugo poluvreme i tri izmene kod domaćina. Novkovas, Kazukolovas i Remeikis umesto Verbickasa, Girdvaninisa i Golubickasa.

Izmena: 22:17h
21:33h

45+3. minut - Završeno je prvo poluvreme! Srbija je vodila 3:0 het-trikom Aleksandra Mitrovića, ali se Litvanija oporavila i smanjila na 3:1.

21:32h

45. minut - GOL! Gitis Paulauskas smanjuje prednost "orlova."

Izmena: 21:57h
21:29h

43. minut - GOOOL! Het-trik Aleksandra Mitrovića i osmi pogodak protiv Litvanije!

Pet minuta ranije žuti karton dobio je Andrija Živković.

21:18h

32. minut - Preslikana situacija kao kod prvog gola! Centaršut Mladenovića i novi, sedmi pogodak Mitrovića protiv Litvanije u karijeri za 2:0.

Izmena: 21:38h
21:09h

23. minut - Žuti karton za Fedora Černiha, kapitena Litvanije.

21:07h

21. minut - GOOOOL! Aleksandar Mitrović! Centaršut Mladenovića sa leve strane i pogodak glavom sa peterca napadača Al Hilala.

Zanimljivo, ovo je šesti gol Aleksandra Mitrovića protiv Litvanije.

Izmena: 21:36h