NASTAVIO DOMINACIJU: Živković GOLČINOM doneo preokret PAOK-u u Edinburgu! (VIDEO)
Andrija Živković, Foto: Andrew Milligan / PA Images / Profimedia

u sjajnoj formi

Fudbaleri PAOK-a stigli su nadomak plasma u grupnu fazu Lige Evrope

Fudbaleri PAOK-a savladali su škotski Harts u Edinburgu rezultatom 2:1 u prvom meču plej-of faze kvalifikacija za Ligu Evrope.

Grčki velikan je ovim trijumfom stigao nadomak plasmana u grupnu fazu trećeg po snazi evropskog takmičenja, a junak tima iz Soluna bio je srpski reprezentativac Andrija Živković.

Domaći fudbaleri poveli su pogotkom Lorensa Šenklenda sa penala u 9. minutu.

Samo tri minuta kasnije PAOK je izjednačio, a, takođe, sa bele tačke strelac je bio Štefan Švab.

Šenklend je u 67. minutu postigao još jedan gol, ali ga je VAR poništio zbog ofsajd pozicije.

A, onda ja na scenu stupio Andrija Živković koji je u 75. minutu svojim novim golom u kvalifikacijama doneo pobedu PAOK-u.

On je sjajno i precizno šutirao sa levom nogom sa nekih 25 metara i velelpnim pogotkom doneo pobedu svom timu.

Revanš meč na programu je narednog četvrtka na stadionu Tumba u Solunu.