SPARSI MOGU I BEZ KEJNA: Sjajni Totenhem nadigrao Junajted!
Pep Matar Sar i Džejms Medison, Foto: Javier Garcia/Tottenham Hotspur FC / Shutterstock Editorial / Profimedia

DERBI

Sjajan meč na velelepnom stadionu Totenhema u Severnom Londonu

Objavljeno: 20:37h

Fudbaleri Totenhema upisali su svoju prvu pobedu od odlaska Harija Kejna, i to kakvu.

Izabranici Ejndža Postekoglua savladali su po prvi put na svom novom stadionu Mančester junajted rezultatom 2:0.

Sparsi posle dva odigrana kola imaju četiri boda, dok su "Crveni đavoli" ostali na tri.

Totenhem je zasluženo stigao do pobede, pre svega zbog izuzetno dobre igre u drugom poluvremenu u kojem je i postigao oba gola.

Mančester junajted je nešto bolje otvorio meč i imao nekoliko veoma dobrih šansi za gol, a najbolju je propustio Bruno Fernandeš kada je neometan glavom sa nekoliko metara očajno šutirao i prebacio gol Giljerma Vikarija.

Imao je i Totenhem veći posed lopte, ali i svoje šanse. U jednom napadu dva puta se tresao okvir gola Andrea Onane. Prvo posle sjajnog šuta Pedra Pora, a onda i nakon odbitka od centaršuta Pepea Matar Sara.

Na poluvremenu je bilo 0:0, a u nastavku je Totenhem bio daleko bolji.

Posle nekoliko opasnih napada, domaćin je poveo golom Sara, kome je to bio prvenac u dresu engleskog velikana. On je iskoristio odbitak nakon proigravanja Dejana Kuluševskog.

Junajted je odmah mogao do izjednačenja, ali je Entoni pogodio samo prečku u 52. minutu, tri minuta posle gola Totenhema.

Nakon ove šanse gosti sa Old Traforda potpuno su pali u igri, a Totenhem je bio sve opasniji. Destini Udogi je imao sjajnu priliku, ali je Onana odbranio njegov udarac.

Junajted je imao par poluprilika, ali je golman Totenhema Vikario bio na visini zadatka.

U 83. minutu Sparsi su rešili pitanje pobednika. Rezervisti Ivan Perišić i Ben Dejvis su sjajno kombinovali, a loptu je nakon udarca Velšanina u svoj gol prosledio Lisandro Martinez.

Imao je Junajted nekoliko opasnih napada do kraja meča, ali nije mogao do gola zahvaljujući sjajnom Italijanu na golu "Pevaca".

U narednom kolu Totenhem gostuje Bornmutu, a Mančester junajted će na Old Trafordu dočekati Notingem Forest.