NE ZNAJU GDE UDARAJU: Ajaks bez Tadića nije isti tim!
Dušan Tadić, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

BAŠ LOŠE

Ajaks razočarao navijače na gostovanju u Roterdamu

Dušan Tadić je posle nekoliko uspešnih godina ovog leta napustio Ajaks i pojačao Fenerbahče.

"Kopljanici" ne blistaju previše bez kapitena srpske reprezentacije.

Posle pobede u završnici meča nad Herenvenom, velikan iz Amsterdama u okviru 2. kola holandske Eredivizije odigrao je nerešeno 2:2 u Roterdamu protiv domaćeg Ekscelziora.

Brajan Brobi je u 25. minutu doneo prednost gostima, a isti igrač je pogodio i u 41. minutu. Ipak, njegov drugi pogodak je VAR poništio zbog ofsajda.

A, onda u nadoknadi prvog poluvremena, šok za Ajaks. Sibe Horemans postiže gol i donosi izjednačenje domaćem timu.

Na startu drugog poluvremena totalni preokret. Ekscelzior je pogotkom Nikolasa Agrafiotisa stigao do prednosti i vođstva od 2:1.

Napadao je Ajaks svim silama, ali je na kraju uspeo da dođe samo do boda i to preko iskusnog Dejvija Klasena u 72. minutu meča.

Nema sumnje da se u igri Ajaksa oseti izostanak Dušana Tadića, a videćemo u nastavku sezone da li će "Kopljanici" to uspeti da nadomeste.