ODLUKA PADA U REVANŠU: Spektakularan dvoboj Reala i Sitija i dva MAGIČNA gola!
Kamavinga i Haland u duelu, Foto: AgenciaLOF / Actionplus / Profimedia

SJAJAN DUEL

Odigran je prvi polufinalni duel u Madridu, pobednika nije bilo

Objavljeno: 23:02h

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija odigrali su nerešeno 1:1 u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Revanš susret na programu je za osam dana na Etihadu u Mančesteru.

Gosti iz Engleske utakmicu su počeli veoma ofanzivno, imali su veliki posed lopte i ogroman broj uspešnih dodavanja.

Real se, sa druge strane, opredelio za nešto defanzivniji start meča, te se odlučio da preti iz kontra napada.

Sitiju veliki posed lopte nije doneo neke ogromne šanse, ali su izabranici Pepa Gvardiole imali nekoliko udaraca koje je Tibo Kurtoa lako ukrotio.

Real se polako budio, a u napadu je prednjačio Vinisijus Žunior, koji je u jednom trenutku poslao sjajnu loptu ka Karimu Benzemi, ali je u poslednjem trenutku još sjajnije reagovao Ruben Dijaš.

Ipak, u 37. minutu za Siti spasa nije bilo. Vinisijus je postigao fantastičan pogodak sa nekih 20-ak metara udaljenosti od gola Edersona, iskoristio je dodavanje Eduarda Kamavinge, pa je Real poveo sa 1:0. To je ujedno bio i prvi udarac domaćina na ovom meču.

Do kraja poluvremena nismo videli nove prilike.

Tibo Kurtoa je čudesnom intervencijom zaustavio udarac Kevina de Brujnea u 52. minutu, koji je izašao sam pred gol Reala.

Tri minuta kasnije prva prilika i za Erlinga Halanda, ali je Norvežanina sjajno zaustavio David Alaba.

U 67. minutu Siti stiže do zasluženog izjednačenja. Ilkaj Gundogan uposlio je De Brujnea koji je rezantnim udarcem iz prve probušio mrežu saigrača iz reprezentacije Belgije Tiba Kurtoe.

Do kraja meča nismo videli nijednu ozbiljnu šansu, ostalo je 1:1, pa će odluka o finalisti Lige šampiona pasti naredne srede u Mančesteru.

U sredu će svoj prvi polufinalni meč odigrati Milan i Inter.