BURA U ITALIJI ZBOG VLAHOVIĆA: Reagovao i ministar!
Dušan Vlahović, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

ISKRENO

Objavljeno: 23:58h

Srpski napadač Dušan Vlahović rasistički je bio vređan na utakmici između Atalante i Juventusa u okviru 34. kola Serije A od strane domaćih navijača.

Stara dama slavila je u Bergamu rezultatom 2:0, a Duci je meč počeo sa klupe, da bi ušao u igru u 65. minutu.

Njega su domaći navijači vređali na rasnoj osnovi, pa je utakmica prekinuta u 91. minutu. Samo šest minuta kasnije Vlahović im se osvetio na najbolji mogući način, golom.

Dušan Vlahović
Dušan Vlahovićfoto: Michele Maraviglia / Zuma Press / Profimedia

Povodom ovog skandala oglasio se italijanski ministar sporta Andrea Abodi, koji je reprezentativcu Srbije i bivšem napadaču Partizana uputio iskreno izvinjenje.

- Moje ne, naše ne rasizmu ne može, ne sme, ne želi da ima boju kože, ne tiče se vere ili naroda, već važi uvek. Kao poštovanje, uvek se računa. Ko pogreši mora da odgovara za to, uvek i svuda. Izvinjavamo se Dušanu Vlahović - rekao je Abodi.