LOŠIM VESTIMA NIKAD KRAJA: Katastrofa za Dušana Tadića!
Dušan Tadić, Foto: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

DRAMA

Dušan Tadić i njegov Ajaks imaju sezonu za zaborav.

Nakon što su gotovo sigurno ostali bez šampionske titule, nisu uspeli da osvoje ni Kup Holandije.

U velikom finalu i derbiju PSV je slavio posle boljeg izvođenja penala. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1, a u penal seriji klub iz Ajndhovena slavio je rezultatom 3:2.

Videli smo veliki broj šansi u prvom poluvremenu, a Ajaks je poveo u 43. minutu u trenucima kada je ritam utakmice maksimalno opao.

Autogol je postigao Brentvajt, pa su Amsterdamersi stigli do 1:0.

PSV je bio dosta bolji u drugom poluvremenu, pa je zasluženo stigao do izjednačenja preko Torgana Azara u 67. minutu.

Posle ovog gola nismo videli mnogo prilika, a ista slika bila je i u produžecima.

Usledila je penal serija u kojoj smo videli podjednak broj promašaja i golova.

Kapiten Dušan Tadić i Mika Goc bili su precizni za Ajaks, a Torgan Azar, Anvar El-Gazi i Favio Silva pogodili su za PSV i doneli mu 11. trofej u Kupu Holandije.