JOVIĆ PONIZIO DEKIJA: Sampdorija primila PET komada, Luka DOMINIRAO!
Luka Jović, Foto: EPA-EFE/HUGO DELGADO

PETARDA

Fudbaleri Fiorentine ponizili su Sampdoriju Dejana Stankovića rezultatom 5:0 u okviru 32. kola Serije A.

Klub iz Firence je tako prekinuo seriju od tri meča bez pobede, dok su Đenovljani još jedan korak bliži i zvaničnom ispadanju u Seriju B.

Domaćin je dominirao u prvom poluvremenu, ali je i pored 12 upućenih udaraca postigao samo jedan gol i to u drugom minutu nadoknade preko Gaetana Kastrovilija.

Doživeo novi debakl... Dejan Stanković
Doživeo novi debakl... Dejan Stankovićfoto: Domenico Cippitelli/LiveMedia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ovaj pogodak potpuno je dotukao Sampdoriju, koja se u nastavku raspala.

Luka Jović je odigrao fantastično drugo poluvreme, u kojem je upisao čak tri asistencije.

Prvo je u 62. minutu proigrao Dankana, a četiri minuta kasnije i Doda za velikih 3:0.

Kuame je na dodavanje Sofijana Amrabata povisio na 4:0 u 76. minutu, a srpski napadač je do het-trika asistencija stigao u 88. minutu kada je uposlio sunarodnika Aleksu Terzića, i to uz malo sreće.

Fiorentina je trenutno osma sa 45 bodova, dok je Sampdorija poslednja sa samo 17.